Wrocławskie MPK wyremontuje tory tramwajowe wzdłuż ulicy Złotoryjskiej obok Dolmedu. To miejsce, które w sieci komunikacji miejskiej zyskuje bardzo duże znaczenie, bo będzie łącznikiem między ulicą Legnicką a Trasą Autobusowo-Tramwajową na Nowy Dwór. Właśnie ogłoszono przetarg na prace, które planowo mają ruszyć w lutym.

Roboty są skoordynowane z budową TAT, nadzorowaną przez inną miejską spółkę – Wrocławskie Inwestycje. MPK do przeprowadzenia swoich prac wykorzysta moment, w którym tramwaje – z uwagi na prace trwające na ulicy Robotniczej – i tak nie mogą kursować wzdłuż bloków przy ul. Złotoryjskiej.

Tramwaje po remoncie będą się tam poruszać zielonym torowiskiem. Mieszkańcy na pewno je docenią, bo oznacza to mniejszy hałas generowany przez tramwaje. Nawierzchnia betonowa pojawi się tylko na wysokości przystanków – podkreśla prezes MPK Krzysztof Balawejder.

Przewoźnik zacznie swoje prace tam, gdzie swoje roboty kończą robotnicy pracujący przy TAT – czyli tuż za skrzyżowaniem torów z ulicą Strzegomską. Ono także będzie wyremontowane. Zakres planowanych robót kończy się na rozjeździe przy przystanku „Dolmed”. Koniec prac na ulicy Złotoryjskiej ma się zbiec w czasie z otwarciem fragmentu TAT z placu Orląt Lwowskich do Wrocławskiego Parku Przemysłowego.

Foto główne: fotolska.eu, Columba livia,