Już jutro koniec zimowego semestru i początek zasłużonych ferii. Oznacza to, że uczniowie trzecich klas gimnazjów mają coraz mniej czasu, by wybrać szkołę średnią.

Które wrocławskie ogólniaki są najlepsze? Przedstawiamy ranking przygotowany w oparciu o opublikowane przez Instytut Badań Edukacyjnych dane dotyczące wyników matur w liceach ogólnokształcących. Dane oparte zostały o wyniki matur z ostatnich trzech lat (2013-2015), z podziałem na przedmioty humanistyczne oraz ścisłe. Dzięki temu wskaźniki są mniej narażone na losowe wahania niż jednoroczne i bardziej rzetelne.

Na szczycie rankingu, co nie jest zaskoczeniem, znalazło się XIV LO im. Polonii Belgijskiej przy al. Brücknera – uczniowie właśnie tej szkoły osiągnęli  najlepsze średnie wyniki maturalne w ostatnich trzech latach i od lat należą do polskiej czołówki. „Czternastka” przygotowuje również najlepiej we Wrocławiu  do egzaminów z przedmiotów ścisłych, pokonując w tym zestawieniu III LO im. Adama Mickiewicza oraz VII LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Z przedmiotami humanistycznymi zdecydowanie najlepiej na egzaminie dojrzałości w ostatnich trzech latach radzili sobie maturzyści z XII LO im. Bolesława Chrobrego, które wyprzedziło „czternastkę” i V LO im. gen. Jakuba Jasińskiego z ulicy Grochowej.

Prezentujemy TOP 10 wrocławskich ogólniaków
TOP 10 wrocławskich ogólniaków

* – Instytut Badań Edukacyjnych jest placówką badawczą prowadzącą interdyscyplinarne badania naukowe nad funkcjonowaniem i efektywnością systemu edukacji w Polsce. Instytut uczestniczy w krajowych i międzynarodowych projektach badawczych, przygotowuje raporty, sporządza ekspertyzy oraz pełni funkcje doradcze. Funkcjonuje pod nadzorem Ministra Edukacji Narodowej.