W lipcu dobiegła końca największa od 2014 roku inwestycja prowadzona przez TBS Wrocław. Przy ulicy Afgańskiej na Brochowie wybudowano 153 nowe mieszkania na wynajem. Stopniowo wprowadzają się do nich najemcy.

Jak wyliczają przedstawiciele wrocławskiego TBS-u, w ramach inwestycji przy ul. Afgańskiej powstały 2 budynki mieszkalne, a w nich znajdują się 153 mieszkania na wynajem wykończone pod klucz. Ponadto w obiektach powstało także 10 lokali użytkowych, a na mieszkańców czekają 163 miejsca parkingowe, które są dostępne w sąsiedztwie zabudowań. Dotychczas spółka zawarła 135 umów najmu lokali mieszkalnych w tych budynkach, a lokatorzy 122 mieszkań dopełnili już formalności, przejęli mieszkania i stopniowo przeprowadzają się na Brochów.

Mieszkania na wynajem w TBS Wrocław od kilku lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, a chętnych na zwalniające się mieszkania w naszych zasobach nie brakuje. Mamy świadomość, że nasza oferta jest konkurencyjna dla tych, którzy chcą mieszkać w dobrych warunkach, a zarazem nie chcą lub nie mogą ubiegać się o kredyt hipoteczny i nie przekonuje ich wynajem mieszkania na rynku mieszkaniowym – podkreśla Marcin Kij, prezes zarządu TBS Wrocław Sp. z o.o.

Budowa nowych mieszkań przy ul. Afgańskiej rozpoczęła się w listopadzie 2018 roku i trwała do lipca bieżącego roku. Inwestycja pochłonęła około 35 mln złotych. To największy projekt inwestycyjny TBS Wrocław od 6 lat. Przypomnijmy, że w lutym TBS przekazał miastu Wrocław 117 nowych mieszkań w budynku modelowym na osiedlu Nowe Żerniki.

Szykujemy się do następnych projektów, m.in. do rozbudowy naszego osiedla w Leśnicy – zapowiada Marcin Kij.