Na terenie osiedla Promenady Wrocławskie powstanie nowy bulwar. Pojawią się tam m.in. strefy rekreacji i zieleń. Inwestycja będzie gotowa w połowie wakacji.

Promenady Wrocławskie to wieloetapowy projekt, który powstał na poprzemysłowym terenie na Kleczkowie, tuż nad Odrą. Łącznie w ciągu 9 lat spółka Vantage Development wybudowała tam ponad 2 tysiące mieszkań i blisko 70 lokali usługowych. Teraz, gdy ostatni budynek został ukończony, deweloper przystępuje do zagospodarowania terenu pomiędzy inwestycją a Kanałem Miejskim.

Jest to miejsce z ogromnym potencjałem, zlokalizowane nad wodą, które może stać się doskonałym miejscem rekreacji dla wrocławian. Powstanie tam szeroki deptak, liczne strefy rekreacji ze stolikami plenerowymi, siedziskami i zewnętrznymi leżakami – zapowiadają przedstawiciele inwestora.

Na bulwarze pojawi się również zróżnicowana roślinność: drzewa, krzewy oraz kwiaty. 

Dzięki realizacji bulwaru, mieszkańcy osiedla i okolic uzyskają dostęp do uporządkowanej przestrzeni, gdzie w otoczeniu zieleni będą mogli odpoczywać po dniu spędzonym w pracy czy na uczelni. Bliskość takiego miejsca, szczególnie w okresie wiosenno-letnim to ogromny walor lokalizacji na Promenadach Wrocławskich – mówi Katarzyna Szydłowska-Biskup, rzecznik prasowy spółki.

Prace na terenie bulwaru rozpoczną się pod koniec kwietnia i powinny zostać zakończone zgodnie z planem wraz z końcem lipca. 

Czytaj także: Ponad 500-metrowy bulwar nad Odrą będzie gotowy w tym roku. Pierwszy odcinek już otwarty