Ruszają prace przy zmianie organizacji ruchu na autostradzie A4 w obrębie Punktu Poboru Opłat Karwiany. – Jest to związane ze zmianą zasad poboru opłat za przejazd na odcinku Wrocław – Gliwice – informuje GDDKiA.

Przypomnijmy, od 1 grudnia zmianie ulegną zasady dotyczące wnoszenia opłat za przejazd  po autostradzie A4 na odcinku Wrocław – Sośnica.

Ma to związek z procesem wprowadzania systemu e-TOLL przez Krajową Administrację Skarbową.  W województwie dolnośląskim na stałe podniesione zostaną szlabany w obrębie PPO w Karwianach oraz Stacjach Poboru Opłat (SPO) w Krajkowie i Brzezimierzu – zapowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

W związku z tym, od poniedziałku 22 listopada drogowcy będą prowadzić prace związane ze zmianą organizacji ruchu na PPO Karwiany oraz SPO Krajków i Brzezimierz.

Nastąpi zmiana oznakowania poziomego i pionowego, a także ustawione zostaną separatory ruchu, które będą kierować pojazdy do pozostawionych czynnych przejazdów na PPO i SPO. Po wprowadzonych zmianach, na PPO Karwiany dla kierowców dostępne będą po cztery pasy ruchu w kierunku Katowic i w kierunku Wrocławia. Na SPO Krajków i Brzezimierz liczba dostępnych pasów ruchu pozostanie bez zmian. Prowadzenie prac związane będzie z czasowymi utrudnieniami w ruchu – zapowiada GDDKiA.

Jak już informowaliśmy, od 1 grudnia nie będzie możliwe pobranie biletu i opłacenie przejazdu w sposób manualny w kioskach przy wjeździe na płatne odcinki autostrady A4 Wrocław – Sośnica. Przejazd przez bramki będzie się odbywał bez zatrzymywania pojazdu.

Zdjęcie główne: GDDKiA