W sylwestrową noc miasto – jak co roku – zorganizuje w Rynku koncert dla wrocławian. Nie będzie jednak pokazu fajerwerków.

Rezygnację z tradycyjnego pokazu fajerwerków zapowiedział niedawno prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

– Wrocław podtrzyma tradycję Sylwestra bez fajerwerków. Nie pojawią się też na żadnym wydarzeniu organizowanym przez miasto podczas mojej prezydentury. Zachęcam do rozważnej zabawy z pamięcią o najmłodszych wrocławianach i o naszych czworonożnych przyjaciołach – tłumaczył Sutryk.

Koncert sylwestrowy w Rynku

Tegoroczny Sylwester odbędzie się pod hasłem “Wrocław Respect” i – zgodnie z zapowiedziami magistratu – będzie miał spektakularną oprawę.

– Na Rynku zastaniemy najdłuższy wybieg w Polsce, łączący scenę z fontanną, w środku której będą umieszczone reflektory, lampy, lasery, stroboskopy i dymiarki. W fontannie wystąpi kilkudziesięciu tancerzy i akrobatów – wyliczają urzędnicy.

Dodają, że plac Gołębi zamieni się w wielką dyskotekę, z jej nieodłącznym atrybutem, czyli imponujących rozmiarów dyskotekową kulą. Impreza zacznie się o godzinie 20.

Największe “Y.M.C.A.” w Europie

Gwiazdą wieczoru będzie The Village People. Victor Willis, autor i wykonawca wielkich hitów, takich jak „Y.M.C.A.”, „Go West”, „Macho Man”, „In the Navy”, przylatuje z Los Angeles do Wrocławia z kilkunastoosobowym zespołem.

W trakcie sylwestrowego wieczoru zespół będzie świętował 40-lecie swojego największego przeboju. Organizatorzy chcą zebrać wokół ratusza 40 tysięcy ludzi, którzy wspólnie zatańczą “Y.M.C.A.”.

Na scenie wystąpi też Kayah, Natalia Lubrano, Aro Kłusowski, Anna Maria Mbayo, Daniel Moszczyński, Marta Kołodziejczyk, Mikołaj Woubishet, Kasia Mirowska.

Apogeum hitów o północy

23.45 YMCA
23.50 BOHEMIAN RAPSODY (tribute to Queen)
23.57 FREEDOM (George Michael&Countdown)
0.03 WE’RE THE WORLD (120 artystów i 40 000 głosów)
0.15 UNITED (DJ Gambit &Wrocław Respect Orchestra Party)

Bez fajerwerków także na stadionie

Do akcji “Wrocław nie strzela” dołączył także wrocławski stadion, gdzie zarówno podczas Sylwestra, jak i w trakcie karnawału nie odbędą się pokazy pirotechniczne. 

W kampanię edukacyjną „Wrocław nie strzela”, oprócz Stadionu Wrocław, włączyły się również: Aquapark, MPK, WCT Spartan, Śląsk Wrocław, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Strefa Kultury Wrocław, ARAW, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt TOZ we Wrocławiu, ZOO, miejskie placówki oświatowe, instytucje kultury oraz środowiska miejskich aktywistów i społeczników oraz rady osiedli.

– Razem chcemy uczynić miasto wolnym od hałasu petard, rac i sztucznych ogni w trosce o bezpieczeństwo i spokój mieszkańców, zwierząt domowych oraz tych wolno żyjących – tłumaczą organizatorzy całej akcji.