Czterokrotne powitanie Nowego Roku, show zespołu Village People, a także występy polskich muzyków – to tylko część atrakcji sylwestrowego koncertu we wrocławskim Rynku.

O tym, jak w tym roku będzie wyglądał Sylwester we Wrocławiu, informowaliśmy w połowie grudnia. Teraz znamy już wszystkie szczegóły koncertu w Rynku, który odbędzie się pod hasłem Wrocław Respect.

– Teren imprezy zostanie otwarty około 19:30. Dla pierwszych gości przygotowaliśmy 2019 szalików, które będzie można otrzymać przy wejściu do Rynku. O 20:00 zgromadzonych gości powita Wrocław Respect Orchestra pod batutą Mariusza Dziubka. Rozpoczynamy blokiem klubowych hitów, które będą korespondować z wielką kulą disco górującą nad Rynkiem – zapowiada Paweł Gołębski, reżyser i prowadzący tegorocznej imprezy.

Cztery razy Nowy Rok

Jak podkreślają organizatorzy, podczas imprezy Wrocław powita Nowy Rok aż czterokrotnie, jednocząc ludzi z różnych stref czasowych.

– O 21:00, 22:00 i 23:00 będziemy witać 2019 wraz z mieszkańcami krajów azjatyckich, afrykańskich i europejskich. Ok. 23:00 na scenie pojawi się gwiazda wieczoru – amerykańska grupa Village People. Kultowa formacja da 45-minutowe show, które zwieńczy jej największy hit, czyli „YMCA”. Nowy Rok przywitają także Kayah, Natalia Lubrano, Aro Kłusowski, Katarzyna Mirowska, Marta Kołodziejczyk, Daniel Moszczyński, Anna Maria Mbayo i Mikołaj Woubishet – wyliczają.

Kulminacyjny moment wieczoru rozpocznie się tuż przed północą.

– O 23:45 zabrzmi „YMCA”. Na scenie obok Village People pojawi się kilkudziesięcioro tancerek i tancerzy, których przygotował Maciej „Gleba” Florek. O 23:50 oddajemy hołd Freddiemu Mercury’emu i grupie Queen, grając „Bohemian Rhapsody”. O 23:57 zaczynamy grać „Freedom” George’a Michaela i tą piosenką wchodzimy w Nowy Rok. Trzy minuty po północy na scenie pojawi się prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, który złoży zgromadzonym życzenia, a następnie zagramy „We Are The World”. Mniej więcej kwadrans po północy rozpocznie się przygotowany przez DJ-a Gambita i orkiestrę dętą mix największych klubowych hitów – dodaje Paweł Gołębski.

Sylwester bez fajerwerków

Jak już informowaliśmy , w tym roku znów koncertowi w Rynku przyświecać będzie hasło “Wrocław nie strzela”.

– Wrocław podtrzyma tradycję Sylwestra bez fajerwerków. Nie pojawią się też na żadnym wydarzeniu organizowanym przez miasto podczas mojej prezydentury. Zachęcam do rozważnej zabawy z pamięcią o najmłodszych wrocławianach i o naszych czworonożnych przyjaciołach – tłumaczył niedawno Jacek Sutryk.