MPK właśnie podpisało aneks, na mocy którego w 17 Skodach16T zamontowany zostanie system chłodzenia. Oznacza to, że wszystkie tramwaje oddane do remontu generalnego wrócą do Wrocławia z klimatyzacją.

Przypomnijmy, pod koniec czerwca MPK podpisało umowę na generalny remont 42 tramwajów za kwotę 135 milionów złotych. Nowe oblicze zyska 25 tramwajów WrAs205 i 17 pojazdów Skoda16T. Pierwotny zakres remontu Skód nie obejmował montażu klimatyzacji, ale w poniedziałek 14 grudnia MPK podpisało aneks do kontraktu, na mocy którego w 17 pojazdach tej marki również zamontowany zostanie system chłodzenia.

– Konstrukcję tramwaju, mimo pierwotnych trudności, uda się przebudować w taki sposób, aby w przestrzeni pasażerskiej można było zamontować klimatyzację. Gdy wrócą do nas wyremontowane Skody i WrASy już 60% naszych tramwajów będzie miało klimatyzację – mówi prezes MPK Krzysztof Balawejder.

Jak podkreślają przedstawiciele przewoźnika, te prace nie wpłyną na termin realizacji zamówienia.

Oznacza to, że powrót Skód do Wrocławia nie opóźni się. Pierwszy pojazd pojawi się w stolicy Dolnego Śląska w pierwszym kwartale 2021 roku – zapowiadają w MPK.

Dodajmy, że kilka dni temu do Wrocławia przyjechał pierwszy Protram 205WrAs, wyremontowany w ramach dużej umowy z poznańską firmą Modertrans.

Przebudowanie konstrukcji i zamontowanie klimatyzacji wyniesie MPK ponad 6 milionów złotych. Koszt remontu generalnego 17 Skód16T wyniesie więc (łącznie z montażem klimatyzacji) ponad 66 milionów złotych.