Od soboty 2 stycznia zmiany czekają kierowców jeżdżących ulicą Strzegomską. W związku z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór, fragment tej ulicy zostanie zamknięty, a samochody będą kierowane objazdem.

Przypomnijmy, na początku listopada wrocławski magistrat podpisał opiewającą na ponad 81 mln złotych umowę dotyczącą budowy kolejnego fragmentu trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór. W ramach tego kontraktu powstanie odcinek od Parku Biznesu do ulicy Rogowskiej.

Jak informują przedstawiciele Wrocławskich Inwestycji, właśnie rozpoczyna się kolejny etap budowy TAT.

Od soboty 2 stycznia zamknięty zostanie fragment ul. Strzegomskiej w okolicy ul. Babimojskiej. Wykonawca będzie na tym odcinku m.in. przebudowywał sieci podziemne na dużej głębokości, przesuwał oś jezdni i budował torowisko – zapowiadają.

Kierowcy w kierunku centrum będą kierować się objazdem ulicami: Nowobabimojską, Otyńską, Fabryczną i Robotniczą. Kierowcy jadący z kolei w kierunku Nowego Dworu od ul. Strzegomskiej pojadą łącznikiem do ul. Robotniczej, następnie ul. Wagonową do Fabrycznej. Od strony ul. Strzegomskiej przez wiadukt nad torami kolejowymi będzie tylko dojazd do Wrocławskiego Parku Biznesu.

Prace zakończą się w marcu 2021 roku. Zmiany w organizacji ruchu nie dotyczą komunikacji zbiorowej. Za zmiany w organizacji ruchu przepraszamy. Są one jednak niezbędne, aby zapewnić bezpieczeństwo kierowcom na przebudowywanym odcinku – dodają urzędnicy.