Od środy 6 maja znów będzie można korzystać z wypożyczalni miejskich rowerów. Operator systemu tłumaczy, o jakich środkach bezpieczeństwa należy pamiętać używając jednośladów.

Przypomnijmy, z rowerów miejskich nie można było korzystać od początku kwietnia, gdy w życie weszły zakazy i ograniczenia związane z epidemią koronawirusa. Wypożyczalnie wznowią działalność w środę 6 maja.

Zniesienie zakazu korzystania z roweru miejskiego jest konieczne przy zachowaniu obostrzeń dotyczących dostępności miejsc w pojazdach komunikacji miejskiej. Dzięki rowerowi w innych współdzielonych pojazdach zrobi się luźniej, a tym samym bezpieczniej – komentuje Adrian Furgalski, prezes zarządu Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

Jak podkreślają przedstawiciele firmy Nextbike, operatorzy systemów rowerów miejskich będą regularnie dezynfekować jednoślady, jednak ich użytkownicy powinni również stosować dodatkowe środki ostrożności, w tym znane już ze sklepów płyny do dezynfekcji oraz rękawiczki. Jazda, zarówno rowerem prywatnym, jak i miejskim powinna oczywiście odbywać się w maseczce.