Remont skrzyżowania Dyrekcyjnej i Borowskiej dobiega końca. Zmiany w kursowaniu komunikacji zbiorowej rozpoczną się w weekend 26-28 sierpnia. Dla pasażerów oznaczają przede wszystkim to, że po raz pierwszy od końca czerwca na swoje stałe trasy wrócą tramwaje.

Remont skrzyżowania Dyrekcyjnej i Borowskiej

Fot. Maciej Leśnik

Według planów remont zakończy się w najbliższy piątek 26 sierpnia. Ostatnia przejściowa zmiana będzie związana z sobotnim demontażem krańcówki na ulicy Borowskiej (w pobliżu przystanku Dworzec Autobusowy). W te dwa dni tramwaje linii 31 i 32 od Dworca Głównego PKP pojadą w obu kierunkach przez ulicę Małachowskiego i Pułaskiego do Placu Wróblewskiego.

Tramwaje wreszcie na swoich stałych trasach

Od niedzieli 28 sierpnia na swoje stałe trasy wrócą tramwaje linii 8 (do pętli Tarnogaj), 9 i 15 (do pętli Park Południowy), 31 i 32 (na Gaj przy ulicy Świeradowskiej). Tym samym przestaną kursować: zastępcza linia tramwajowa 79 oraz linie autobusowe 709, 709 i 732.

Autobusy nocne jeszcze z objazdem

Autobusy nocne póki co dalej nie będą zatrzymywać się na przystankach przy ulicy Suchej (na tyłach Dworca Głównego PKP). To ważna informacja zwłaszcza dla podróżnych, którzy późnym wieczorem i w nocy przyjeżdżają pociągami i autobusami do Wrocławia. Ze względu na prace przy przebudowie ulicy Dyrekcyjnej, linie nocne 241, 243, 245, 246, 247, 249, 251, 253, 255, 257 i 259 będą kursować z pominięciem tych przystanków.

Zmiany dla pasażerów N i 122

Od 28 sierpnia zmieni się trasa autobusów linii pospiesznej N oraz linii normalnej 122.

Autobusy linii N, które kończyły swój kurs na Dworcu Głównym PKP, będą jeździć do pętli znajdującej się przy ulicy Petrusewicza. W obu kierunkach będą kursowały od placu Dominikańskiego przez ulicę Piotra Skargi, Kołłątaja, Peronową i Borowską.

Autobusy linii 122 z Nowego Dworu w kierunku Dworca Głównego PKP, od ulicy Swobodnej pojadą przez ulicę Borowską, Peronową, Piłsudskiego, Małachowskiego, Pułaskiego do przystanku końcowego na ulicy Suchej (na wysokości skrzyżowania z ulicą Joannitów).

W stronę przeciwną do Popowic, Kuźnik i Nowego Dworu, autobusy będą rozpoczynały kursy z ulicy Suchej i pojadą bezpośrednio w ulicę Swobodną.