Jeszcze w tym roku na ulicy Legnickiej, na wysokości ulicy Młodych Techników, pojawi się nowe przejście dla pieszych. Powstanie też sygnalizacja świetlna.

O planach przebudowy jednej z głównych arterii Wrocławia w celu wyznaczenia naziemnego przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego przez ul. Legnicką na wysokości ul. Młodych Techników wraz z sygnalizacją świetlną informowaliśmy już w lutym.

To ostatnie na ciągu ulicy Legnickiej przystanki – bariery dla osób starszych, rodziców z wózkami dziecięcymi oraz mieszkańców z niepełnosprawnościami. Po likwidacji tego typu utrudnień na placu Jana Pawła II oraz na placu Strzegomskim, przyszła kolej na Młodych Techników – zapowiadał prezydent Jacek Sutryk.

Na początku marca Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta ogłosił przetarg na realizację tej inwestycji. W postępowaniu wpłynęły trzy oferty, a w połowie kwietnia ZDiUM jako najkorzystniejszą wybrał propozycję spółki Zaberd.

Jak informują urzędnicy, umowa z wykonawcą już została podpisana. W jej ramach firma Zaberd wybuduje przejście dla pieszych, przejazd rowerowy i sygnalizację świetlną. Prace potrwają 7 miesięcy, a ich wartość to nieco ponad 1,5 mln złotych.