Na ulicy Legnickiej, na wysokości ulicy Młodych Techników, już wkrótce pojawi się nowe przejście dla pieszych. Powstanie też sygnalizacja świetlna. Prace budowlane trwają.

O planach przebudowy jednej z głównych arterii Wrocławia w celu wyznaczenia naziemnego przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego na wysokości ul. Młodych Techników wraz z sygnalizacją świetlną informowaliśmy już w lutym. Obecnie, aby dostać się na przystanki MPK, trzeba korzystać z podziemnego przejścia.

– To ostatnie na ciągu ulicy Legnickiej przystanki – bariery dla osób starszych, rodziców z wózkami dziecięcymi oraz mieszkańców z niepełnosprawnościami. Po likwidacji tego typu utrudnień na placu Jana Pawła II oraz na placu Strzegomskim, przyszła kolej na Młodych Techników – zapowiadał prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

W pierwszej połowie grudnia ruszyły prace budowlane. W ramach opiewającej na nieco ponad 1,5 mln złotych umowy wykonawca wybuduje przejście dla pieszych, przejazd rowerowy i sygnalizację świetlną.

Jak informują na Facebooku przedstawiciele Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, prace przy budowie nowego przejścia przez ul. Legnicką toczą się jednocześnie po obu stronach ulicy i na peronach przystankowych.

Już wkrótce komunikacja między peronami i obiema częściami osiedla będzie znacznie łatwiejsza, szczególnie dla mniej sprawnych uczestników ruchu pieszego. O to udogodnienie zabiegały grupy działające na rzecz pieszych, a także Rada Osiedla Szczepin – zaznaczają urzędnicy.

ZDiUM podkreśla, że prace nie powodują utrudnień dla kierowców.

Najbardziej zaawansowane są po stronie południowej, gdzie widać już zarys przejazdu rowerowego. Przed nami jeszcze sporo robót: przełożenie nawierzchni chodników (w tym na peronach), montaż płytek stop, obniżenie krawężników, budowa zasilania sygnalizacji świetlnej i montaż jej konstrukcji – wyliczają przedstawiciele Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.