Będąca w fatalnym stanie ulica Pomorska wreszcie doczeka się przebudowy. Jeszcze w tym półroczu zakończy się projektowanie inwestycji, a jej zakres – jak tłumaczą urzędnicy – będzie znacznie szerszy niż pierwotnie zakładano.

Jak ostatnio informowaliśmy, w opublikowanym przez Wrocławskie Inwestycje planie postępowań przetargowych na 2021 rok znalazł się przetarg na przebudowę odcinka ulicy Pomorskiej wraz z torowiskiem. Przewidywany termin wszczęcia postępowania to trzeci kwartał bieżącego roku, a orientacyjna wartość zamówienia to 8 mln złotych.

W pierwszej połowie roku zakończymy projektowanie przebudowy ulicy Pomorskiej w znacznie większym zakresie niż pierwotnie zakładano. Oznacza to, że projektant zajmuje się kompleksowo przebudową nie tylko układu drogowego i torowego, ale również infrastruktury podziemnej. I dodatkowo nie dotyczy to tylko ulicy Pomorskiej, ale również dużego fragmentu placu Staszica – od wiaduktu na ul. Reymonta do ul. Pomorskiej. Ten odcinek jest w najgorszym stanie. Wiele osób myśli, że to ulica Pomorska, bo to jej naturalne przedłużenie, a to już teren placu – tłumaczy nam Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

Jak dodaje Świercz, pewne jest to, że przebudowa ulicy Pomorskiej to inwestycja, która będzie wymagała rezerwacji bardzo dużych środków w budżecie miasta.

– W pierwszej kolejności mamy w planach zajęcie się odcinkiem od mostu Pomorskiego Północnego do ulicy Cybulskiego i kawałeczek dalej. Te prace możemy realizować jeszcze podczas przebudowy mostów Pomorskich, bo i tak na tym odcinku nie jeżdżą obecnie tramwaje i do tego będziemy się szykować – zapowiada przedstawiciel Wrocławskich Inwestycji.

Przypomnijmy, że obecnie trwają już prace przy przebudowie fragmentu ul. Pomorskiej znajdującego się między mostami, a także rozjazdów z częścią skrzyżowania ul. Grodzkiej z Pomorską. Prace są prowadzone w związku z przebudową mostów Pomorskich. Koszt prac na tych przeprawach to blisko 70 milionów złotych, a ich zakończenie planowane jest na 2022 rok.