Mieszkańcy Wrocławia od 9 grudnia 2018 roku zyskają ciekawe połączenie międzynarodowe. Przez stolicę Dolnego Śląska pojedzie pociąg EuroNight Metropol z Wiednia i z Budapesztu do Berlina.

O pojawieniu się nowego pociągu o nazwie Metropol, kursującego w Polsce na odcinku Chałupki – Rzepin, poinformowało już w marcu Ministerstwo Infrastruktury. Teraz znamy już więcej informacji na temat kursowania nowego pociągu.

Obecnie EuroNight Metropol kursuje z Budapesztu do Pragi. To pokłosie przeprowadzonego w ostatnim rozkładzie jazdy przez Koleje Węgierskie MÁV-Start cięcia połączeń nocnych. Do grudnia Metropol jeździł bowiem z Budapesztu do Berlina. Banicja trwała tylko rok – to właśnie Metropol wróci w grudniu do Berlina, co potwierdził prezes Kolei Austriackich (OBB):

Nocne do Budapesztu, poranne do Berlina

Co dla nas bardzo istotne, pociąg będzie miał nową trasę. W ubiegłym roku jeździł on przez Pardubice, Pragę i Drezno. Teraz pojawi się w Polsce na odcinku Kunowice – Chałupki i będzie się zatrzymywać się na stacjach: Rzepin, Zielona Góra, Głogów, Wrocław Gł., Opole Gł., Kędzierzyn-Koźle, Racibórz i Chałupki.

Dzięki uruchomieniu tego połączenia mieszkańcy Wrocławia zyskają nocne połączenia Budapesztem oraz kolejne, poranne z Berlinem. W drodze do stolicy Węgier pociąg będzie odjeżdżał z Wrocławia o godzinie 23:05, natomiast jadąc do stolicy Niemiec wyruszymy ze stolicy Dolnego Śląska o godzinie 5:10. Połączenie ma być realizowane codziennie.