Komfortowo, nowocześnie i wygodnie. Tak od 9 grudnia ma wyglądać połączenie kolejowe z Wrocławia do Drezna, ze skomunikowaną przesiadką w Węglińcu. Tam z pociągu typu Impuls przesiądziemy się w niemiecki pojazd spalinowy.

Niedawno informowaliśmy, że wraz z wejściem w życie nowego, grudniowego rozkładu jazdy, wrocławianie zyskają bezpośrednie połączenie kolejowe z Wiedniem i Budapesztem.

To nie koniec dobrych wiadomości dla miłośników zagranicznych wojaży pociągiem. Również od 9 grudnia Koleje Dolnośląskie wprowadzą zmiany w ofercie połączeń do Drezna. Zgodnie z zapowiedziami przewoźnika, zagwarantują one podróżującym przede wszystkim więcej udogodnień.

– Musieliśmy zdecydować się na modyfikacje, bowiem otrzymywaliśmy wiele skarg od pasażerów na dotychczasowe niemieckie pojazdy, które charakteryzowały się małą pojemnością, były awaryjne, często borykały się z problemami z ogrzewaniem, czy klimatyzacją. Zależy nam na tym, aby zapewnić wszystkim pasażerom Kolei Dolnośląskich jak najbardziej komfortowe warunki w podróży. Po zmianach zagwarantowane będą bardziej pojemne składy, szybka i wygodna przesiadka oraz skrócenie czasu podróży – mówi wiceprezes Kolei Dolnośląskich Cezary Pacamaj.

Na odcinku Wrocław Główny – Węgliniec przejazd będzie realizowany nowoczesnym pojazdem typu Impuls. A następnie, po wygodnej przesiadce, odcinek Węgliniec – Drezno pokonamy niemieckim pojazdem spalinowym.

– Będzie to również udogodnienie dla osób korzystających z tego połączenia wyłącznie w obrębie Dolnego Śląska – dodają kolejarze.

Promocja Drezdeńska

Jak podkreślają przedstawiciele kolejowej spółki, „Promocja Drezdeńska” daje również możliwość dojazdu do innych, niezwykle atrakcyjnych miast w Saksonii.

– Nasi podróżni będą mogli dojechać nie tylko do perły baroku jakim jest Drezno, ale także m.in. do Miśni, gdzie można zwiedzić najstarszą manufakturę porcelany w Europy lub do Schöny i kurortów w dolinie Łaby, aby aktywnie wypocząć na szlakach Szwajcarii Saksońskiej – dodaje Cezary Pacamaj.

Każdego dnia realizowane będą 3 pary połączeń z Wrocławia z przesiadką w Węglińcu oraz 6 par połączeń z Jeleniej Góry z przesiadką w Görlitz.