Jeśli marzy wam się weekendowy wypad do Pragi, znów będziecie mogli wybrać się tam bezpośrednim pociągiem z Wrocławia. Leo Express we współpracy z Kolejami Dolnośląskimi od początku lipca wznawia połączenia do stolicy Czech.

Przypomnijmy, bezpośrednie pociągi z Wrocławia do Pragi to efekt współpracy czeskiego przewoźnika Leo Express z Kolejami Dolnośląskimi. Składy zaczęły kursować w grudniu 2019 roku i od początku cieszyły się wielką popularnością. Tak dużą, że pojawił się problem overbookingu, który występował w pierwsze weekendy po uruchomieniu połączenia.

Na przełomie lutego i marca pociągi przestały jeździć na tej trasie – najpierw z powodu remontu torów po czeskiej stronie, a potem zamknięcia granic w związku z epidemią koronawirusa. Jak informuje Leo Express, bezpośrednie, weekendowe połączenie kolejowe Wrocław – Praga wróci na tory już na początku lipca.

Pociągi z Pragi do Wrocławia od 3 lipca będą jeździć w każdy piątek, sobotę i niedzielę (wyjazd z Pragi o godzinie 18.08, przyjazd do Wrocławia o 22.43), z kolei w przeciwnym kierunku pojedziemy od 4 lipca w każdą sobotę i niedzielę (wyjazd z Wrocławia o 6.01, przyjazd do Pragi o 10.27)

Przeczytaj również: Jechaliśmy pociągiem z Wrocławia do Pragi. Oto nasze wrażenia [GALERIA]