Do stolicy Dolnego Śląska przyjechał pierwszy z 46 zamówionych przez MPK tramwajów Moderus Gamma 2. Jest w pełni niskopodłogowy i może pomieścić ponad 200 osób.

Przypomnijmy, pod koniec października pierwszy Moderus Gamma 2 wyprodukowany na zamówienie wrocławskiego MPK opuścił fabrykę. Zanim trafił jednak do stolicy Dolnego Śląska, został skierowany do Poznania na badania homologacyjne.

Na początku listopada wrocławskie MPK poinformowało, że pierwszy z 46 nowych tramwajów pojawi się we Wrocławiu do 16 listopada. W środę 17 listopada o poranku Gammę w Zajezdni Borek oglądał prezydent Jacek Sutryk.

Do Wrocławia przyjechał już pierwszy z 46 zamówionych przez nas Moderusów Gamma 2! W pełni niskopodłogowy, mogący pomieścić 250 osób. Te tramwaje będą głównie obsługiwać linie, które obecnie dla Was budujemy – na Nowy Dwór oraz Popowice – podkreśla Sutryk.

Jak zapowiadają przedstawiciele MPK, nowy pojazd jeszcze w tym roku wyjedzie na wrocławskie torowiska, a do czerwca 2022 roku w stolicy Dolnego Śląska będą już 24 takie tramwaje. Dodajmy, że obecnie trwa także przetarg na nawet 40 kolejnych niskopodłogowych tramwajów.

Tramwaj szyty na miarę

Moderus Gamma LF 07 AC to pojazdy „szyte na miarę” dla MPK Wrocław. Tramwaj o długości 32 metrów będzie mógł zabrać na swój pokład 230 pasażerów. Nowy Moderus to – jak zapewnia przewoźnik – pojazd nowoczesny i ekologiczny. Warto również wspomnieć, że tramwaj wyposażony jest w skrętne wózki, co będzie miało wpływ na mniejsze zużycie torowiska.

– Tramwaje będą w 100% niskopodłogowe. Dzięki temu są przyjazne seniorom, osobom niepełnosprawnym oraz matkom z dziećmi, a na tym szczególnie nam zależało – mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK.  

Jak wygląda proces ich produkcji – można obejrzeć na zdjęciach, które zostały wykonane podczas wizyty w hali produkcyjnej Modertrans Poznań jeszcze przed opuszczeniem jej przez pierwszy wyprodukowany dla Wrocławia tramwaj.