Urzędnicy właśnie podpisali umowy na budowę trzech kolejnych parkingów park&ride we Wrocławiu. Trwają także przetargi na dwa kolejne tego typu obiekty, planowane w naszym mieście.

Nowe parkingi park&ride powstają we Wrocławiu od kilku lat. Jest już ich w naszym mieście kilkadziesiąt, a na niektóre można wjechać tylko z okresowym biletem MPK.

Wkrótce sieć „parkuj i jedź” w stolicy Dolnego Śląska powiększy się o kolejne obiekty tego typu. Jak informują przedstawiciele spółki Wrocławskie Inwestycje, właśnie podpisane zostały umowy na budowę kolejnych trzech park and ride.

Powstaną do drugiego kwartału 2021 r. w systemie zaprojektuj i wybuduj – zapowiadają urzędnicy.

Nowe parkingi powstaną na Klecinie (parking na 69 miejsc – koszt to 1,967 385 zł brutto) oraz przy ul. Kamiennogórskiej (parking na 57 aut – koszt realizacji 1 364 931 zł brutto). Kolejny parking, tym razem na 49 miejsc, powstanie także przy ul. Fieldorfa (koszt 1 138 199 zł brutto).

Nowe parkingi przy stacjach kolejowych

Na tym nie koniec, bo w marcu spółka Wrocławskie Inwestycje ogłosiła także przetarg na budowę parkingu w rejonie stacji kolejowej Wrocław Osobowice (poprzednie postępowanie na to zadanie zostało unieważnione).

Kolejny parking powstanie także w rejonie stacji kolejowej Wrocław Psie Pole. Pod koniec lutego poznaliśmy oferty złożone w przetargu na wykonanie tej inwestycji. Stanęło do niego sześciu zainteresowanych, urzędnicy nie wybrali jeszcze zwycięzcy postępowania.

foto główne: Radosław Drożdżewski (User:Zwiadowca21) [CC BY-SA 4.0]