Strefa płatnego parkowania powiększy się od lutego o trzy nowe lokalizacje. Za postój zapłacimy na ulicy Namysłowskiej, Cybulskiego i placu Maxa Borna. Z kolei od marca opłaty za parkowanie znacząco wzrosną.

Jak informowaliśmy na początku stycznia, w 2021 roku zostaną zrealizowane kolejne wnioski odnośnie objęcia strefą płatnego parkowania następnych ulic we Wrocławiu. Teraz te plany zaczynają być sukcesywnie wdrażane w życie.

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta zapowiada, że od 1 lutego, na wniosek mieszkańców, miejsca postojowe zostają objęte opłatami w następujących lokalizacjach:

  • ul. Namysłowska (od Jedności Narodowej do Dolnej),
  • ul. Cybulskiego (od pl. Maxa Borna do Pomorskiej),
  • pl. Maxa Borna (wzdłuż budynku uczelni oraz na odcinku pomiędzy ul. Dubois a ul. Cybulskiego).

Miejsca płatne znajdują się w strefie C, gdzie stawki opłat wynoszą: za pierwszą godzinę postoju 2 zł, w drugiej godzinie postoju 2,10 zł, w trzeciej godzinie postoju w wysokości 2,20 zł, a w czwartej i każdej następnej godzinie postoju 2 zł za godzinę postoju.

Z kolei abonament I – dla mieszkańca strefy za jeden miesiąc to koszt 10 zł za pierwszy pojazd samochodowy, 20 zł za drugi pojazd samochodowy i 100 zł za trzeci pojazd samochodowy. Abonament typu N – dla osoby niepełnosprawnej pracującej w strefie kosztuje za jeden miesiąc 10 zł, a abonament typu P – wydawany na nr rejestracyjny pojazdu za jeden miesiąc to 160 złotych.

Od marca za parkowanie zapłacimy znacznie więcej

Przypomnijmy również, że wraz z początkiem marca 2021 zmieni się wysokość opłat za parkowanie we Wrocławiu. Przyjęta we wrześniu ubiegłego roku uchwała uwzględnia progresję opłat, które będą wyglądać tak:

1. W strefie płatnego parkowania (obecna strefa C):
1) 3,00 zł za pierwszą godzinę postoju;
2) 3,10 zł za drugą godzinę postoju;
3) 3,30 zł za trzecią godzinę postoju;
4) 3,00 zł za czwartą i każdą kolejną godzinę postoju.

2. W śródmiejskiej strefie płatnego parkowania w obszarze A:
1) 7,00 zł za pierwszą godzinę postoju;
2) 7,30 zł za drugą godzinę postoju;
3) 7,70 zł za trzecią godzinę postoju;
4) 7,00 zł za czwartą i każdą kolejną godzinę postoju.

3. W śródmiejskiej strefie płatnego parkowania w obszarze B:
1) 5,00 zł za pierwszą godzinę postoju;
2) 5,20 zł za drugą godzinę postoju;
3) 5,50 zł za trzecią godzinę postoju;
4) 5,00 zł za czwartą i każdą kolejną godzinę postoju.

Co ważne, opłaty w obszarze A i B, czyli w śródmiejskiej strefie płatnego parkowania, będą obowiązywały przez cały tydzień, od godziny 9 do 20. Innymi słowy, koniec z darmowym parkowaniem w weekendy.