Przy pl. Nowy Targ oraz na Rondzie Reagana jeszcze w tym roku powstaną wyniesione przystanki. Miasto planuje również podobną inwestycję na pl. Teatralnym, ul. Szewskiej i stworzenie zapowiadanych już przystanków wiedeńskich na ul. Grabiszyńskiej. Przełożona zostanie jednak inwestycja na ul. Świdnickiej w związku z kolejnym etapem realizacji TAT na Nowy Dwór.

Po przełożeniu budowy przystanków wiedeńskich na ul. Świdnickiej z powodu budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór miasto zdecydowało, że kolejne wyniesione przystanki powstaną jeszcze w tym roku przy pl. Nowy Targ (w obu kierunkach) oraz na Rondzie Reagana (na peronie 4). Prezydent miasta Jacek Sutryk zapowiedział, że dodatkowo rozpoczęto prace projektowe, które przewidują wyniesienie przystanków na pl. Teatralnym, ul. Szewskiej oraz zapowiadanych już przystanków wiedeńskich na ul. Grabiszyńskiej (Bzowa i Hutmen).

W związku z tym, że od wielu lat podnoszona jest kwestia przebudowy przystanków na Rondzie Reagana oraz na ul. Szewskiej miasto przeznaczy środki na tę inwestycję. To również postulat ruchów miejskich, które apelują o wprowadzenie rozwiązań ułatwiających korzystanie z MPK mieszkańcom. 11 lutego prezydent Wrocławia zapowiedział, że inwestycja dojdzie do skutku i jeszcze w tym roku pl. Nowy Targ oraz Rondo Reagana czekają zmiany.

Co z przystankami na Świdnickiej?

Kolejny etap budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór nie pozwala na budowę nowych przystanków na ul. Świdnickiej. W związku z tą inwestycją aż 14 linii tramwajowych oraz autobusowych zmieni swoje trasy, a przez ul. Krupniczą przez godzinę będzie przejeżdżało 40 pojazdów MPK.

Ryzyko, związane z realizacją tej inwestycji przy tak dużym obciążeniu układu komunikacyjnego w centrum, w tej chwili byłoby zbyt duże. – przyznaje Tomasz Stefanicki z wrocławskiego magistratu w rozmowie z Radiem Wrocław i informuje, że w związku z tą inwestycją miasto przekłada budowę przystanków wiedeńskich na ul. Świdnickiej. Jeszcze nie wiadomo, kiedy miasto powróci do planów przebudowy przystanków.

Foto główne: www.fotopolska.eu