Przy ulicy Racławickiej trwa budowa wielofunkcyjnej hali sportowej, która ma stać się nowym domem dla zawodników uprawiających zapasy, judo, boks i podnoszenie ciężarów. Cała inwestycja pochłonie blisko 25 mln złotych i będzie gotowa pod koniec 2021 roku.

Przypomnijmy, już w ubiegłym roku donosiliśmy, że w miejscu popadających w ruinę, nieczynnych od lat basenów odkrytych przy ulicy Racławickiej powstanie wielofunkcyjna hala sportowa. Wiosną ubiegłego roku wybrano wykonawcę tej inwestycji, a w poniedziałek 11 stycznia został wmurowany kamień węgielny pod budowę obiektu.

To dobry dzień dla wrocławskiego sportu. Liczymy, że w tym obiekcie będą dorastać kontynuatorzy naszych pięknych tradycji związanych ze sportami walki i podnoszeniem ciężarów – mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Nowy dom dla wrocławskich sportowców

Hala sportowa będzie służyła mieszkańcom miasta oraz członkom WKS-u Śląsk i ma zabezpieczać m.in. codzienne potrzeby czterech dyscyplin: zapasów klasycznych, judo, boksu, a także podnoszenia ciężarów. Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 3 500 mkw., natomiast powierzchnia samej hali -– 2 100 mkw. Pod jej dachem znajdzie się widownia na 400 miejsc.

Przesuwna ścianka działowa umożliwi jednoczesne treningi przedstawicieli wszystkich tych sportów, mających w naszym mieście swoją piękną historię. Sport hartuje równolegle ciało, ale i charaktery – nie ma lepszego sposobu na dobry rozwój dzieci i młodzieży niż właśnie poprzez sport, który uczy sumienności, precyzji, uczy jak radzić sobie ze stresem. Wierzę też, że niebawem powstanie obok bursa dla sportowców i sztuczne boiska. Niekoniecznie dla grup Śląska Wrocław, lecz dla mieszkańców, bo na piłkarską akademię mamy inny pomysł – podkreśla Jacek Sutryk.

Obiekt będzie dwukondygnacyjny, z dostępem dla osób z niepełnosprawnościami, a także z 63 miejscami postojowymi, w tym dwoma dla autokarów. W budynku znajdą się również pomieszczenia do gry w tenis stołowy i bilard, sanitariaty z natryskami oraz gabinet pierwszej pomocy, sauna, bar i biura administracji. Koszt inwestycji to blisko 25 mln złotych. Do użytku zostanie oddana w czwartym kwartale bieżącego roku, a wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Inżynieryjne ERA S.A.

Dodajmy, że zgodnie z zapisami przetargowymi, wykonawca będzie musiał przewidzieć w planie zagospodarowania terenu miejsce do wybudowania dwóch obiektów: hotelu dla sportowców oraz internatu dla młodzieży, które będą realizowane w późniejszym terminie jako odrębne zadanie. W obu obiektach ma powstać po 55 miejsc noclegowych.

Dzięki takiemu hotelowi moglibyśmy sportowców szkolić i wychowywać, a nie kupować – tłumaczy sekretarz miasta Włodzimierz Patalas.