Pierwszy odcinek nowego, nadodrzańskiego bulwaru wzdłuż ulicy Księcia Witolda jest już gotowy. Promenada na Kępie Mieszczańskiej ma stać się jedną z wizytówek stolicy Dolnego Śląska.

Przypomnijmy, o tym, że nad Odrą w sercu Wrocławia powstanie nowy bulwar informowaliśmy już wiosną ubiegłego roku. To wspólne przedsięwzięcie kilku deweloperów realizujących swoje inwestycje wzdłuż ulicy Księcia Witolda.

– Chcieliśmy zsynchronizować projekt zagospodarowania bulwaru z powstającymi tam budynkami. Mamy nadzieję, że nowy bulwar połączy się z już istniejącym, po drugiej stronie mostu Sikorskiego – mówił wówczas Piotr Fokczyński, dyrektor Wydziału Architektury i Budownictwa w magistracie.

Wzdłuż bulwaru, w parterach nowych budynków mieszkalnych mieścić się będą lokale gastronomiczne. Promenada zostanie oświetlona oraz zabezpieczona balustradami. Będzie to miejsce przyjazne dla rowerzystów, a także dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Za projekt koncepcyjno-budowlany bulwaru odpowiedzialna jest pracownia projektowa Dziewoński Łukaszewicz Architekci.

– Takiego bulwaru w naszym mieście jeszcze nie ma. Powstanie nadrzeczny pas w samym Śródmieściu, który będzie przechodził wzdłuż restauracyjnych parterów i bezpośrednio nad rzeką. To kolejna przestrzeń rekreacyjna i wypoczynkowa wśród dużej ilości zieleni, która świetnie uzupełni od lat rewitalizowane przez miasto nabrzeża rzek w centrum Wrocławia – zapowiadał Piotr Fokczyński.

Docelowo, jak tłumaczył Fokczyński, nadodrzański bulwar miałby biec od mostu Sikorskiego aż do przebudowanych mostów Pomorskich, ale ze względu m.in. na skomplikowaną strukturę właścicielską znajdujących się tam nieruchomości (niektóre z działek wciąż należą do Skarbu Państwa), na razie powstanie promenada do końca terenu należącego do firmy Dom Development. Latem ten deweloper ruszył z budową pierwszego odcinka bulwaru.

Cieszymy się, że m.in. dzięki naszemu zaangażowaniu Wrocław i jego mieszkańcy zyskają nowe, bogate w zieleń miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu. Jesteśmy przekonani, że bulwar nad Odrą stanie się jedną z nowych wizytówek miasta – zaznaczał Andrzej Całka, Dyrektor ds. Przygotowania Inwestycji.

Zlokalizowany przy inwestycji Dom Development bulwar jest już otwarty.

Pozostałe jego odcinki zostaną wyremontowane przez deweloperów, którzy również w tym miejscu lokują swoje inwestycje – zapowiadał Andrzej Całka.