Stolica Dolnego Śląska znalazła się w gronie 17 miejsc w Europie, które – zdaniem CNN Travel – koniecznie trzeba odwiedzić. Amerykańscy dziennikarze docenili przede wszystkim architekturę Wrocławia.

Kilka dni temu w serwisie internetowym amerykańskiej telewizji CNN Travel pojawiło się zestawienie najlepszych miejsc do odwiedzenia w Europie. 

– Dzięki tanim lotom, szybkim połączeniom kolejowym i wielu spektakularnym atrakcjom turystycznym, jest wiele możliwości, aby współczesny podróżnik mógł odbyć swoją epicką podróż przez cały kontynent – czytamy w artykule.

Wrocław wśród najlepszych miejsc w Europie

Na liście CNN Travel figuruje 17 europejskich kierunków, w które warto się wybrać. Jest wśród nich, jako jedyny polski reprezentant, Wrocław.

– Kraków i Warszawa często trafiają na pierwsze strony gazet, ale to Wrocław jest tym polskim miastem, które warto podziwiać, głównie ze względu na jego znakomitą architekturę. Gotycki ratusz w Rynku to prawdopodobnie najsłynniejszy budynek w mieście, ale jest jeszcze wiele innych możliwości dla miłośników kultury, którzy chcą miło spędzić czas – pisze autor zestawienia.

Wśród miejsc wartych odwiedzenia, CNN Travel wymienia gmach Uniwersytetu Wrocławskiego nad Odrą, Archikatedrę św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim czy Panoramę Racławicką.

Stolica Dolnego Śląska znalazła się w rankingu CNN obok m.in. hiszpańskiego Picos de Europa, czyli pasma w Górach Kantabryjskich, norweskich Lofotów, tureckiego Efezu, portugalskiej Lizbony, włoskich Pompejów, Brugii w Belgii czy szkockiego pasma górskiego Cairngorm.

O naszym mieście głośno na świecie

To nie pierwszy raz, gdy wizytę we Wrocławiu polecają zagraniczne media.

Jakiś czas temu Rough Guides, wydający słynne przewodniki, których autorzy podróżują po całym świecie, uznał nasze miasto za najlepsze miejsce do spędzenia weekendu w Polsce, a także za jedno z 10 miast z całego świata, które warto odwiedzić. Wcześniej do spędzenia weekendu w stolicy Dolnego Śląska zachęcał również reportaż w prestiżowym Vogue.

Przypomnijmy także, że na początku roku Wrocław zdobył tytuł European Best Destination 2018. Za naszym miastem znalazły się m.in. hiszpańskie Bilbao, francuski Colmar, chorwacki Hvar, łotewska Ryga, czy też Mediolan, Amsterdam, Ateny i Paryż.

– Zwycięstwo w tak prestiżowym konkursie świadczy o tym, że Wrocław już jest wśród najatrakcyjniejszych kierunków turystycznych na mapie Europy – mówił Rafał Dutkiewicz, były prezydent Wrocławia.

European Best Destination jest międzynarodową organizacją z siedzibą w Brukseli, która zajmuje się promocją kultury i turystyki w Europie.