Osiedle Ołbin zazieleni się. W siedmiu wnętrzach podwórzowych pojawią się parki kieszonkowe, powstanie także „zielona ulica”, wzdłuż Daszyńskiego i Prusa.

Wrocławskie Inwestycje właśnie ogłosiły przetarg na realizację projektu „Grow Green – Zielone miasta na rzecz klimatu, wody, zrównoważonego rozwoju gospodarczego, zdrowych mieszkańców i środowisk”.

– Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej, uzyskanie niezbędnych uzgodnień i decyzji oraz realizacja zagospodarowania siedmiu obszarów (wnętrz podwórzowych) oraz „zielonej ulicy”, położonych na Ołbinie – czytamy w ogłoszeniu przetargowym.

Jak podkreślają urzędnicy, w planach są następujące rozwiązania: parki kieszonkowe, zielone ściany utworzone z pnączy, ogrody deszczowe, nasadzenia drzew i krzewów oraz inne innowacyjne rozwiązania oparte o naturę i podnoszące bioróżnorodność.

Na wykonanie wszystkich prac wyłoniona w przetargu firma będzie miała czas do 15 listopada 2019 roku.

Gdzie powstaną parki kieszonkowe?

Te siedem obszarów to podwórze przy ul. Ustronie i Rychtalskiej, zachodnia część podwórza pomiędzy ulicami Daszyńskiego, Żeromskiego i Orzeszkowej, podwórze wewnątrz kwartału zabudowy pomiędzy ulicami: Daszyńskiego, Lompy, Orzeszkowej i Jaracza, podwórze wewnątrz kwartału zabudowy pomiędzy ulicami: Walecznych, Prusa i Reja, podwórze przy ulicy Wygodnej, podwórze wewnątrz kwartału zabudowy pomiędzy ulicami: Nowowiejską, Żeromskiego, Orzeszkowej i Barlickiego oraz obszar przy skrzyżowaniu ulic Nowowiejskiej i B. Prusa.

Z kolei, jeśli chodzi o „zieloną ulicę”, to obejmie ona ciąg ulicy Daszyńskiego wraz z przegródkami oraz fragment ulicy B. Prusa, na odcinku wzdłuż Skweru Ludzi ze Znakiem „P”.

foto główne: Jar.ciurus [CC BY-SA 3.0 pl]