Bluzy z kapturem, czapki z daszkiem, koszulki – wrocławskie MPK będzie przez internet sprzedawało ubrania, dodatki i akcesoria z motywami promującymi transport publiczny. Sklep internetowy przewoźnika ruszy w piątek.

Jak podkreślają przedstawiciele MPK, limitowana kolekcja ubrań, przygotowana przez miejskiego przewoźnika, jest już od kilku dni dostępna w sklepach stacjonarnych na dwóch wrocławskich węzłach komunikacyjnych. Teraz trafi ona do internetu, gdzie ma być łatwo dostępna dla fanów transportu publicznego z całego kraju.

Autobusy i tramwaje stanowią ważną część życia miasta, a dla niektórych są wręcz życiową pasją. Wiemy to, bo zapytania z prośbami o gadżety MPK Wrocław przychodziły i wciąż przychodzą do nas z całego kraju. Uruchamiając sklep internetowy wychodzimy więc naprzeciw oczekiwaniom fanów transportu zbiorowego. Sam uwielbiam chodzić w bluzach z kapturem i z czystym sercem mogę zapewnić, że nasze produkty są najwyższej jakości mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

W MPK zapowiadają, że oferowany w sklepie asortyment to pierwsza z limitowanych kolekcji, którą przewoźnik chce zaoferować fanom publicznego transportu. Składają się na nią: bluza Retro Tramwaj, bluza Retro Autobus, bluza z kapturem I’M SO autoBUSY, bluza z kapturem granatowa IT’S MY tramWAY, kubki termiczne, koszulka z motywem szyn, gymbag mix i czapka z daszkiem.

Sklep internetowy będzie czynny od 26 listopada, od godziny 12:00 i będzie dostępny w oficjalnym serwisie internetowym spółki. Kupujący będą mieli możliwość zamówienia produktów kurierem, np. do paczkomatu. MPK przewidziało także opcję odbioru osobistego – w BOP działającym przy ul. Świeradowskiej (krańcówka „Gaj”) lub przy alei Kromera (pętla autobusowo-tramwajowa „Kromera”). W tych samym miejscach może także robić zakupy stacjonarne.