Wszystkich, którzy planują wziąć udział w konkursie „Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław!” lub są zainteresowani tworzeniem filmów, magistrat zaprasza na Letnie Spotkanie Filmowe, które odbędzie się 17 czerwca w klubie Łącznik w Czasoprzestrzeni.

Spotkanie organizowane jest w ramach tegorocznego konkursu na krótki film promocyjny o Wrocławiu „Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław!”, którego organizatorem jest Wydział Promocji Miasta i Turystyki.

Program spotkania obejmuje bardzo różne aspekty tworzenia filmów, zarówno zagadnienia techniczne, jak i realizacyjne. Wszystkie prelekcje poprowadzą partnerzy konkursu, którzy od lat związani są z tworzeniem filmów – reklamowych, fabularnych, animacji – na różnych etapach ich powstawania. Spotkanie będzie doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy dla przyszłych uczestników konkursu, ale również do spotkania i wymiany pozytywnej energii – zapowiadają urzędnicy.

Warunkiem uczestnictwa w spotkaniu jest wypełnienie formularza uczestnictwa. Zgłoszenia przyjmowane są do 11 czerwca.

Program

10:00 – 10:30 Wrocław jako bohater filmowy

Prelegenci: 

  • Alfred Wagner / Wydział Promocji Miasta i Turystyki
  • Kasia Burda / Wydział Promocji Miasta i Turystyki
  • Michał Zieliński / Grupa MagicLine
  • Piotr Krzykwa / Voiceland

10:45 – 11:30  “Animacja ma wiele twarzy” – wykorzystanie animacji w  różnych produkcjach – planowanie

Prelegent: Mariusz Radomski / Dash Dot Creations

11:45 – 12:30  Produkcja filmowa od koncepcji po digitalizację

Prelegent: Michał Zieliński / Grupa MagicLine 

12:45 – 13:30  Dźwięk w filmie

Prelegent: Piotr Krzykwa / Voiceland

13:30 – 14:30 przerwa

14:30 – 15:15  Formuła scenariusza filmu fabularnego

Prelegent: Bartosz Kędzierski / Kineskop

15:30 – 16:00 Praca z aktorem przed kamerą – z udziałem studentów Akademii Sztuk Teatralnych

Prelegent: Michał Zieliński / Grupa MagicLine

16.15 – 16.45 Czy niewidomi oglądają filmy?

Prelegent: Mariusz Trzeciakiewicz / Fundacja Katarynka

17:00 – 17:30 Why Wrocław?

Ppowiedzą zagraniczni wolontariusze Stowarzyszenia Tratwa

17:30 – Afterparty/DJ Novicky

Prelegenci

Alfred Wagner – Zastępca Dyrektora Biura Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia

Od 2019 roku w Biurze Promocji Miasta i Turystyki nadzoruje Zespół ds. Turystyki. W 2020 roku, jako reprezentant Gminy Wrocław (z pełnomocnictwa Prezydenta Wrocławia) w Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, został wybrany na członka zarządu stowarzyszenia zrzeszającego ponad 150 organizacji związanych z branżą turystyczną. Zajmuje się promocją Wrocławia, ze szczególnym uwzględnieniem atrakcyjności miasta, jako destynacji turystycznej. Współpracuje z szeroko rozumianą branżą turystyczną. Nadzoruje organizację wydarzeń turystycznych w mieście, ogólnopolskich i międzynarodowych kampanii, study tourów dla touroperatorów i dziennikarzy. Zaangażowany we współpracę promocyjną i turystyczną na poziomie administracji Wrocławia i Dolnego Śląska.Wrocławianin, z urodzenia i wyboru.

Mariusz Radomski – w 2007 roku postanowił wraz z wspólnikiem założyć Agencję Reklamową K&R Evolution, która to między innymi opracowywała logotyp dla najwyższego budynku w Polsce Sky Tower. Widząc coraz szybciej rozwijającą się w Polsce i na świecie produkcję 3D postanowił w roku 2009 przeobrazić agencję reklamową w dom produkcji animacji Dash Dot Creations. Firmę tą z sukcesami rozwija wraz z Łukaszem Kubińskim. Odpowiedzialny jest za nadzór produkcyjny i współpracę z klientami, wyznaczając nowe kierunki rozwoju produkcyjno finansowego Dash Dot Creations.  Na koncie realizacyjnym  ma liczne projekty we współpracy z największymi studiami w Polsce i w Europie.

Michał Zieliński – twórca i CEO Grupy MagicLine. Z branżą filmową związany jest od ponad 20 lat. Pracował przy takich produkcjach telewizyjnych jak „BigBrother”, „Pierwsza Miłość” czy „Biuro Kryminalne”. Na swoim koncie ma też wiele wyreżyserowanych i wyprodukowanych reklam, filmów promocyjnych, teledysków i filmów z koncertów. Pracował dla takich marek jak HP, Pampers, Ford, Grupa Credit Agricole czy PizzaHut.

Bartosz Kędzierski – reżyser, montażysta i scenarzysta. Absolwent reżyserii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Twórca filmów krótkometrażowych i reklamowych. Reżyser, scenarzysta i montażysta serialu animowanego Włatcy móch, użycza również głosu jednemu z głównych bohaterów – Czesiowi.

Piotr Krzykwa – od lat związany ze studiem Voiceland, w którym zajmuje się kierowaniem produkcją dźwiękową oraz studiem filmowym Kineskop, gdzie realizuje się jako producent filmowy. Brał udział w realizacjach seriali animowanych, między innymi: Włatcy móch, 1000 złych uczynków, Kosmiczny wykop; dubbingów: Asteriks i Obeliks, Wallece i Gromit, Sklep dla samobójców; oraz filmów fabularnych: Chaos, Erratum, Interior. Wyprodukował również krótkometrażowych filmów animowanych – Druciane oprawki, Tato! Tato! Tato!, nieNiepotrzebni. Z zamiłowania gitarzysta – współtwórca zespołu Behavior.

Mariusz Trzeciakiewicz – specjalista ds dostępności. Założyciel i prezes Fundacji KATARYNKA. Autor audiodeskrypcji i napisów do filmów polskich i zagranicznych. Współtwórca pierwszego w internecie kina dla osób niewidomych i niesłyszących ADAPTER.pl. Koordynator działań audiodeskrypcyjnych do wydarzeń na żywo prowadzonych w całej Polsce (Orange Warsaw Festival, Top Gear Live, Europejska Stolicy Kultury we Wrocławiu). Autor publikacji na temat audiodeskrypcji. Współtwórca innowacyjnego systemu AudioMovie, chmury i aplikacji na smartfony służącej do udostępniania audiodeskrypcji w kinach i na pokazach festiwalowych. Wcześniej dziennikarz i prezenter radiowy, przez wiele lat związany z Grupą Radiową Agory. Szef Lokalnej Agencji Informacyjnej i dyrektor programowy. Prywatnie zapalony cyklista i pasjonat nowych technologii.

Ze względu na obostrzenia pandemiczne w spotkaniu może wziąć udział do 100 osób. Decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów w wypadku braku odpowiedniej liczby zgłoszeń.