Nad Wrocławiem w trakcie świąt wielkanocnych lata policyjny helikopter, z którego widać, co dzieje się na ulicach miasta i czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących przepisów związanych z epidemią koronawirusa.

Jak tłumaczą przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, oprócz codziennie kierowanych na ulice Dolnego Śląska patroli policyjnych, nad miastami czuwa też policyjny helikopter.

Z góry lepiej widać, jak wygląda sytuacja w naszym województwie, czy mieszkańcy zostali w domach, czy przestrzegają przepisów. Mundurowi dbają też w taki sposób o bezpieczeństwo w tym trudnym okresie dla naszego kraju – informuje asp. szt. Monika Kaleta z zespołu prasowego KWP we Wrocławiu.

Funkcjonariusze tłumaczą, że dzięki helikopterowi istnieje możliwość sprawdzenia większego obszaru i wyodrębnienia miejsc, gdzie np. gromadzi się większa liczba osób lub łamane są przepisy zaostrzone w związku z panującą epidemią.

Policyjne powietrzne patrole przy wykorzystaniu śmigłowca będą kontynuowane przez całe święta – zapowiadają przedstawiciele KWP we Wrocławiu.

Inne filmy na temat epidemii koronawirusa

>Wrocław dziękuje medykom. Niesamowity pokaz na elewacji stadionu [FILM]

>Jak prawidłowo zdejmować rękawiczki i maseczkę? [VIDEO]

>Biały personel. Wzruszający film o wrocławskich medykach w czasie epidemii

>Wrocław w czasie pandemii koronawirusa. Niesamowity film z drona

>W cieniu ciszy. Kolejny przejmujący film o Wrocławiu w czasie epidemii

>Koronawirus w Polsce: jak będzie rozwijać się epidemia? [VIDEO]

>Koronawirus w Polsce: czego najbardziej brakuje w szpitalach? [VIDEO]