Jest oficjalna decyzja w sprawie lokalizacji szpitala tymczasowego we Wrocławiu. Placówka powstanie w Centrum Konferencyjnym przy hotelu „Terminal” na Muchoborze Wielkim.

O decyzji poinformowali w czwartek szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk oraz Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski.

– Pod uwagę branych było kilka miejsc zlokalizowanych na terenie Wrocławia. Prowadzona analiza wykazała, że Centrum Konferencyjne znajdujące się przy hotelu „Terminal” spełnia warunki pozwalające na stworzenie tam szpitala tymczasowego i jest to najlepsze możliwe miejsce do tego celu. Powołany przeze mnie zespół pracuje nad realizacją tego ważnego zadania – mówił Jarosław Obremski.

KORONAWIRUS WE WROCŁAWIU I NA DOLNYM ŚLĄSKU – SPRAWDŹ SPECJALNĄ ZAKŁADKĘ

Szpital tymczasowy we Wrocławiu – dlaczego akurat na Muchoborze Wielkim?

Jako argumenty przemawiające za stworzeniem szpitala tymczasowego w obiekcie przy ulicy Rakietowej wskazano m.in. odpowiednią infrastrukturę budynku, umożliwiającą przekształcenie budynku w szpital tymczasowy, prostą bryłę pozwalającą na optymalne ułożenie łóżek, duże zaplecze sanitarne, teren umożliwiający ewentualne zwiększenie liczby miejsc, odległość od autostradowej obwodnicy Wrocławia oraz portu lotniczego.

Dodatkowym atutem tego miejsca jest także hotel, który przeznaczony zostanie dla pracującej w szpitalu tymczasowym kadry medycznej – informuje Dolnośląski Urząd Wojewódzki.

Minister Michał Dworczyk zadeklarował, że zadanie realizowane na terenie Dolnego Śląska otrzyma pełne wsparcie ze strony całego Rządu zarówno w zakresie finansowym, jak i organizacyjnym. Wyposażenie szpitala tymczasowego pochodzić będzie z Agencji Rezerw Materiałowych. Szpital tymczasowy przy hotelu „Terminal” we Wrocławiu nadzorowany będzie przez zespół Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.