Wojewoda Dolnośląski przedstawił dane na temat przebiegu trzeciej fali pandemii koronawirusa w naszym regionie. Jarosław Obremski zwraca uwagę, że o ile obserwujemy tendencję spadkową w powiatach, w których na początku tej fali przyrosty były najwyższe, o tyle rośnie liczba zakażeń w największych miastach województwa.

KORONAWIRUS WE WROCŁAWIU I NA DOLNYM ŚLĄSKU – SPRAWDŹ SPECJALNĄ ZAKŁADKĘ

Przypomnijmy, we wtorek 6 kwietnia na Dolnym Śląsku odnotowano 591 nowych zakażeń koronawirusem, jedna zakażona osoba zmarła i wykonano 633 szczepienia. Również we wtorek wojewoda Jarosław Obremski przedstawił na swoim fanpage’u na Facebooku informacje na temat przebiegu pandemii na Dolnym Śląsku.

Na początku III fali powiaty: kłodzki, kamiennogórski oraz strzeliński odnotowywały największe przyrosty zakażeń w stosunku do liczby mieszkańców. W ostatnich dniach obserwujemy tendencję spadkową w powyższych powiatach, co jest zdecydowanie dobrą informacją – napisał Jarosław Obremski.

Niestety, jak wyjaśnia wojewoda, sytuacja epidemiczna wygląda gorzej w największych dolnośląskich miastach – we Wrocławiu, Wałbrzychu oraz Jeleniej Górze.

Liczba zakażeń stale wzrasta, dlatego jeszcze raz apeluję do Państwa o rozwagę i przestrzeganie obowiązujących zasad reżimu sanitarnego. Pamiętajmy o zasadach DDM: Dystans, Dezynfekcja, Maseczki. Od społecznej solidarności zależy dalszy rozwój pandemii oraz zasadność stosowanych obostrzeń. Bądźmy odpowiedzialni. Wspólnie możemy wygrać z pandemią – apeluje Jarosław Obremski.

Dodajmy, że szczegółowe dane dotyczące liczby zakażeń w poszczególnych powiatach można znaleźć tutaj.

Trzecia a druga fala pandemii na Dolnym Śląsku

Z kolei w poniedziałek Wojewoda Dolnośląski przedstawił statystyki dotyczące pandemii w naszym województwie w okresie od 16 marca 2021 roku do 5 kwietnia 2021 roku, a także porównanie maksymalnej dziennej liczby zachorowań, hospitalizacji i zajętych respiratorów między drugą a trzecią falą pandemii.

Wyciągając wnioski z II fali, odpowiednio wcześniej zwiększyliśmy wydajność w szpitalach i dołożyliśmy wszelkich starań, aby poprawić wydolność systemu służby zdrowia oraz zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Dolnego Śląska. Przekonaliśmy się również, jak istotną rolę odgrywają szpitale tymczasowe. Tysiące dodatkowych miejsc zapewniają nam bezpieczeństwo i wspomagają szpitale, przejmując pacjentów z różnych miejsc w regionie – podkreśla Jarosław Obremski.

fot. facebook.com/jobremski