Pierwszego dnia akcji “Zaszczep się w majówkę” w mobilnym punkcie przy Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim zaszczepiono ponad tysiąc osób. Akcja potrwa także 2 i 3 maja.

Jak informowaliśmy kilka dni temu, w ramach akcji „Zaszczep się w majówkę” w każdym województwie funkcjonują mobilne punkty szczepień przeciw COVID-19. We Wrocławiu punkt ten zlokalizowany jest przy Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim przy placu Powstańców Warszawy 1.

W ciągu pierwszego dnia zaszczepiono w nim 1030 osób. Chętne i uprawnione do szczepień osoby zapraszamy także jutro i pojutrze – punkt we Wrocławiu czeka na chętne osoby przez cały weekend majowy, w godzinach 9:00 – 17:00 – informuje biuro prasowe DUW.

Osoby z grupy wiekowej uprawnionej do szczepienia mogą bez rejestracji i umawiania się na konkretną godzinę, przyjąć jednodawkową szczepionkę firmy Johnson & Johnson. Zaszczepić się będą mogły również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie.

Wizyta w punkcie to również świetna okazja, żeby dowiedzieć się więcej na temat Narodowego Programu Szczepień! Zachęcajmy naszych bliskich, sąsiadów i przyjaciół do skorzystania z dobrowolnych i bezpłatnych szczepień przeciw COVID-19 – dodaje Dolnośląski Urząd Wojewódzki.

Foto główne: Dolnośląski Urząd Wojewódzki