„Odrodzimy się” – to tytuł polskiej wersji włoskiego utworu, który ma wspierać wszystkich doświadczających skutków epidemii koronawirusa. W jego realizacji wzięli udział artyści, lekarze, ratownicy medyczni, policjanci, żandarmeria wojskowa, służby miejskie, rodzice, młodzież i dzieci.

Za realizacją polskiej wersji utworu „Rinascero, Rinascerai” Roby’ego Facchinetti z Bergamo, stoi wrocławska Fundacja Vide et Crede, a także mieszczący się w naszym mieście polski oddział amerykańskiej katolickiej stacji telewizyjnej EWTN.

W łączności z przyjaciółmi z Laboratorium Śpiewu i Mowy powstał tekst zainspirowany włoskim oryginałem oraz ścieżka dźwiękowa emanująca pięknem różnorodności dojrzałych głosów artystów. W międzyczasie udało się nawiązać kontakt z autorami teledysku z Bergamo i uzgodnić wszystkie szczegóły możliwości legalnego opublikowania polskiego coveru – czytamy na stronie projektu.

Termin polskiej premiery teledysku #ODRODZIMY SIĘ wyznaczono na niedzielę 19 kwietnia.

Z wielu stron, dzięki ogromnej życzliwości wspaniałych ludzi dobrej woli, zaczęły spływać do studia EWTN Polska zdjęcia bohaterów walki z COVID-19: naukowców, lekarzy, personelu medycznego, policji, wojska, pracowników sklepów, biur, a nawet oczyszczania miasta oraz po prostu zwykłych obywateli: matek, ojców, dzieci, seniorów i całych rodzin! – podkreślają inicjatorzy całego przedsięwzięcia.

Dodają, że ta fantastyczna akcja społeczna zaskoczyła samych twórców pomysłu i jeszcze bardziej zmobilizowała ich do pracy, dlatego polski teledysk był gotowy już na dzień przed oficjalną datą premiery.

Inne filmy na temat epidemii koronawirusa