Świetna wiadomość! Wrocławski szpital przy ulicy Koszarowej opuściła dzisiaj wyleczona z koronawirusa 74-letnia pacjentka. Kobieta jest już zdrowa.

W poniedziałek po południu Wojewoda Dolnośląski poinformował, że na terenie województwa dolnośląskiego, wśród osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2, jest kobieta, której kolejne wyniki testu laboratoryjnego okazały się negatywne. Była hospitalizowana w szpitalu zakaźnym przy ulicy Koszarowej we Wrocławiu.

Oznacza to, że pacjentka jest zdrowa. Jest to osoba starsza, w wieku z grupy ryzyka. Była hospitalizowana w szpitalu zakaźnym we Wrocławiu przy ulicy Koszarowej. Bardzo cieszymy się z tej pozytywnej informacji – podkreśla Jarosław Obremski.

Tą radosną nowiną podzielił się także szpital przy ulicy Koszarowej.

Dzisiaj nasz szpital, oddział zakaźny, opuściła wyleczona z koronawirusa 74-letnia pacjentka! Kobieta z racji wieku była w grupie ryzyka, ale jednak udało się ją wyleczyć. Trafiła do szpitala 23 dni temu i jej stan w pewnym momencie był ciężki, a mimo to dobrze zareagowała na leczenie naszych lekarzy. Pod koniec tygodnia pobraliśmy od pacjentki próbki na obecność COVID-19, a dzisiaj okazało się, że jest zdrowa. Testy przyszły negatywne, czyli pacjentka jest zdrowa – podkreślają przedstawiciele szpitala.

Dodają, że 74-letnia kobieta jest już druga osoba, którą udało się wyleczyć w szpitalu przy ulicy Koszarowej z koronawirusa. W ubiegłym tygodniu szpital opuścił 66-letni mężczyzna – również wyleczony z koronawirusa.