Koronawirus na Dolnym Śląsku: w czwartek 9 kwietnia łączna liczba zakażonych wzrosła do 568, a liczba zmarłych – do 18 osób.

KORONAWIRUS WE WROCŁAWIU I NA DOLNYM ŚLĄSKU – SPRAWDŹ SPECJALNĄ ZAKŁADKĘ

  • 9 kwietnia w Polsce zanotowano 370 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 16 zgonów
  • Na Dolnym Śląsku przybyło 29 zakażonych. Wyzdrowiało 5 kolejnych osób, 3 osoby zmarły
  • Aktualne dane dla naszego kraju to 5575 zakażonych, 174 osoby zmarłe i 284 wyzdrowiałe

Koronawirus na Dolnym Śląsku i w Polsce – podsumowanie dnia [9.04]

W czwartek 9 kwietnia o godzinie 17 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 234 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. 8 z nich to nowe przypadki na Dolnym Śląsku.

Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z powiatów: górowskiego, lubańskiego, lubińskiego, oławskiego, lwóweckiego, dzierżoniowskiego, złotoryjskiego i legnickiego – wyjaśnia Dolnośląski Urząd Wojewódzki.

Resort zdrowia podał także informację o śmierci 10 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Wśród nich są 3 osoby z Dolnego Śląska: 78-letnia kobieta, 72-letni mężczyzna i 58-letni mężczyzna. Wszystkie 3 osoby zmarły w Bolesławcu.

Z kolei w czwartek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 136 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. 21 z nich to nowe przypadki na Dolnym Śląsku.

Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia i Jeleniej Góry oraz powiatów: kłodzkiego, trzebnickiego, wrocławskiego i jeleniogórskiego – wyjaśniał DUW.

Resort zdrowia podał także informację o śmierci 6 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Nie było wśród nich osób z Dolnego Śląska.

Przeczytaj także: Prognoza rozwoju COVID-19 w Polsce. Szczyt przesunie się o kilka dni

Mamy też dobre informacje. W czwartek rano Wojewoda Dolnośląski poinformował, że na terenie województwa dolnośląskiego wśród osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2, są 4 osoby, których kolejne wyniki testu laboratoryjnego okazały się negatywne.

Oznacza to, że pacjenci są zdrowi. To dwie starsze kobiety, kobieta w średnim wieku oraz młody mężczyzna – informuje biuro prasowe wojewody.

Po południu poinformowano o kolejnej osobie, która wyzdrowiała na Dolnym Śląsku. To mężczyzna w średnim wieku.

Przeczytaj także: Wrocławska firma stworzyła wirtualne narzędzie do sprawdzania objawów COVID-19

Koronawirus na Dolnym Śląsku – aktualne dane

Łącznie na Dolnym Śląsku jest obecnie 568 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 18 osób zmarłych. Pod względem liczby zakażeń Dolny Śląsk plasuje się na trzecim miejscu wśród wszystkich województw w kraju.

Dolnośląski Urząd Wojewódzki przygotował także mapę z podziałem osób zakażonych na poszczególne powiaty w naszym regionie (stan na 9 kwietnia, godzina 20.15).

Koronawirus w Polsce – liczba zakażonych, zmarłych i wyzdrowiałych

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce, zgodnie z danymi resortu zdrowia, to 5575.

Źródło: https://covid-polska.pl

Łączna liczba zmarłych z powodu koronawirusa to 174 osoby. Ministerstwo Zdrowia podaje także statystyki dotyczące liczby osób, które wyzdrowiały. Wedle stanu na czwartek rano to 284 osoby.

Koronawirus w Polsce – ile testów zrobiono?

W czwartek po południu resort zdrowia podał, że w ciągu minionej doby wykonano ponad 8,3 tys. testów.

Przeczytaj także: Koronawirus w Polsce. Adwokat radzi i odpowiada na pytania o nowe zakazy

Koronawirus na Dolnym Śląsku – ofiary śmiertelne

Pierwszą śmiertelną ofiarą koronawirusa w Polsce był mężczyzna, który przebywał we wrocławskim szpitalu. O jego śmierci poinformowano w piątek 13 marca.

O śmierci drugiego mężczyzny poinformowano we wtorek 17 marca.

– To 57-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Wałbrzychu. Był w stanie średnim i miał choroby współistniejące – informowało biuro prasowe Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

O dwóch kolejnych ofiar śmiertelnych koronawirusa na Dolnym Śląsku poinformowano w środę 25 marca. Pierwsza to 41-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu we Wrocławiu, a drugi to 71-latek, który zmarł w szpitalu w Bolesławcu.

Dodajmy, że jak informowaliśmy w czwartek 26 marca, 71-letni mężczyzna, który w środę 25 marca zmarł w szpitalu przy ulicy Koszarowej, wbrew wcześniejszym informacjom, nie był zakażony koronawirusem.

Informację o kolejnych dwóch ofiarach podano w czwartek 2 kwietnia. W szpitalu w Bolesławcu zmarli 61-letni mężczyzna i 77- letnia kobieta, którzy mieli choroby współistniejące.

W niedzielę 5 kwietnia rano potwierdzono dwa kolejne zgony w naszym regionie spowodowane koronawirusem. To 77-letnia kobieta ze szpitala w Bolesławcu i 59-letni mężczyzna ze szpitala w Polanicy-Zdroju. Z kolei w niedzielę popołudniu poinformowano o dwóch kolejnych ofiarach śmiertelnych. To 71-letnia kobieta i 74-letni mężczyzna hospitalizowani we Wrocławiu.

W poniedziałek 6 kwietnia rano podano informację o kolejnej ofierze śmiertelnej koronawirusa w naszym regionie. To 61-letni mężczyzna hospitalizowany we Wrocławiu. Po południu poinformowano o dwóch kolejnych przypadkach śmiertelnych na Dolnym Śląsku. To 70-letni mężczyzna i 74-letnia kobieta hospitalizowani w Bolesławcu.

We wtorek 7 kwietnia poinformowano o 14. ofierze śmiertelnej koronawirusa na Dolnym Śląsku. To 46-letni mężczyzna ze szpitala w Legnicy.

W środę 8 kwietnia podano informację o śmierci 15. osoby zakażonej koronawirusem na Dolnym Śląsku. To 72-letni mężczyzna ze szpitala w Bolesławcu, który miał choroby współistniejące.

W czwartek 9 kwietnia poinformowano o śmierci trzech kolejnych osób z Dolnego Śląska: 78-letniej kobiety, 72-letniego mężczyzny i 58-letniego mężczyzny. Wszystkie 3 osoby zmarły w Bolesławcu.