527 zakażonych koronawirusem, w tym 14 osób zmarłych – to aktualne dane dla Dolnego Śląska. W Polsce liczba zakażonych wzrosła do 4848. W całym kraju zmarło 129 osób, a 191 pacjentów wyzdrowiało.

KORONAWIRUS WE WROCŁAWIU I NA DOLNYM ŚLĄSKU – SPRAWDŹ SPECJALNĄ ZAKŁADKĘ

We wtorek 7 kwietnia przed godziną 18 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 134 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. 20 z nich to nowe przypadki na Dolnym Śląsku.

Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Jeleniej Góry oraz powiatów: strzelińskiego, milickiego, średzkiego, kłodzkiego, wrocławskiego, wołowskiego oraz górowskiego – wyjaśnia Dolnośląski Urząd Wojewódzki.

Resort zdrowia podał także informację o śmierci 18 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Jedna z nich to 46-letni mężczyzna ze szpitala w Legnicy.

Wcześniej, po godzinie 13, Wojewoda Dolnośląski poinformował, że wśród osób w naszym województwie, u których potwierdzono zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, jest kobieta, której kolejne wyniki testu laboratoryjnego okazały się negatywne.

Oznacza to, że pacjentka jest zdrowa. Jest to osoba starsza z grupy ryzyka – wyjaśnia wojewoda.

Z kolei we wtorek o godzinie 10 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 119 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. 19 nich to nowe przypadki na Dolnym Śląsku.

Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia i Jeleniej Góry oraz powiatów: trzebnickiego, jeleniogórskiego, górowskiego, kłodzkiego, kamiennogórskiego, lubińskiego i oleśnickiego – wyjaśniał Dolnośląski Urząd Wojewódzki.

Przeczytaj także: Izolatoria dla zakażonych koronawirusem na Dolnym Śląsku

Koronawirus w Polsce – liczba zakażonych, zmarłych i wyzdrowiałych

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce, zgodnie z danymi resortu zdrowia, to 4848, w tym 129 osób zmarłych.

Źródło: https://covid-polska.pl

Ministerstwo Zdrowia podaje także statystyki dotyczące liczby osób, które wyzdrowiały. Wedle stanu na wtorek rano, to 191 osób.

Koronawirus w Polsce – ile testów zrobiono?

We wtorek po południu resort zdrowia podał, że w ciągu minionej doby wykonano ponad 6,7 tys. testów.

Przeczytaj także: Koronawirus w Polsce. Adwokat radzi i odpowiada na pytania o nowe zakazy

Koronawirus na Dolnym Śląsku – aktualne dane

Łącznie na Dolnym Śląsku jest obecnie 527 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 14 osób zmarłych.

Jak tłumaczył w poniedziałek 6 kwietnia wojewoda Jarosław Obremski, na bieżąco wykonywana jest analiza przyczyn zakażeń na Dolnym Śląsku.

Oczywiście w pierwszej fazie był to transfer z zagranicy, w tej chwili najwięcej przypadków jest związanych z różnymi rodzajami zakażeń, które mają miejsce już w szpitalach. Mieliśmy do czynienia z kilkoma przypadkami utajnienia przed personelem medycznym kontaktu z ludźmi zarażonymi przez ludzi, którzy trafiali do szpitala. To postawa bardzo nieodpowiedzialna. Mieliśmy także przypadki, kiedy zakażenie następowało od lekarzy, którzy wracali z zagranicy i były przypadki nieprzestrzegania obowiązujących zasad. Ale też oczywiście mamy do czynienia z przypadkami nieprzewidywalnymi, związanymi z zarażeniem i nieświadomością, że już się jest nosicielem. Ale tych przypadków, jeśli chodzi o personel biały, jest na razie stosunkowo dużo – mówił Jarosław Obremski.

  • liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją – 5035
  • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1328
  • liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19 – 236

Dolnośląski Urząd Wojewódzki przygotował mapę z podziałem osób zakażonych na poszczególne powiaty w naszym regionie (stan na 7 kwietnia, godzina 19.20).

Koronawirus na Dolnym Śląsku – ofiary śmiertelne

Pierwszą śmiertelną ofiarą koronawirusa w Polsce był mężczyzna, który przebywał we wrocławskim szpitalu. O jego śmierci poinformowano w piątek 13 marca.

O śmierci drugiego mężczyzny poinformowano we wtorek 17 marca.

– To 57-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Wałbrzychu. Był w stanie średnim i miał choroby współistniejące – informowało biuro prasowe Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

O dwóch kolejnych ofiar śmiertelnych koronawirusa na Dolnym Śląsku poinformowano w środę 25 marca. Pierwsza to 41-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu we Wrocławiu, a drugi to 71-latek, który zmarł w szpitalu w Bolesławcu.

Dodajmy, że jak informowaliśmy w czwartek 26 marca, 71-letni mężczyzna, który w środę 25 marca zmarł w szpitalu przy ulicy Koszarowej, wbrew wcześniejszym informacjom, nie był zakażony koronawirusem.

Informację o kolejnych dwóch ofiarach podano w czwartek 2 kwietnia. W szpitalu w Bolesławcu zmarli 61-letni mężczyzna i 77- letnia kobieta, którzy mieli choroby współistniejące.

W niedzielę 5 kwietnia rano potwierdzono dwa kolejne zgony w naszym regionie spowodowane koronawirusem. To 77-letnia kobieta ze szpitala w Bolesławcu i 59-letni mężczyzna ze szpitala w Polanicy-Zdroju. Z kolei w niedzielę popołudniu poinformowano o dwóch kolejnych ofiarach śmiertelnych. To 71-letnia kobieta i 74-letni mężczyzna hospitalizowani we Wrocławiu.

W poniedziałek 6 kwietnia rano podano informację o kolejnej ofierze śmiertelnej koronawirusa w naszym regionie. To 61-letni mężczyzna hospitalizowany we Wrocławiu. Po południu poinformowano o dwóch kolejnych przypadkach śmiertelnych na Dolnym Śląsku. To 70-letni mężczyzna i 74-letnia kobieta hospitalizowani w Bolesławcu.

We wtorek 7 kwietnia poinformowano o 14. ofierze śmiertelnej koronawirusa na Dolnym Śląsku. To 46-letni mężczyzna ze szpitala w Legnicy.

Źródło: https://koronawirusunas.pl/wojewodztwo-dolnoslaskie