488 zakażonych koronawirusem, w tym 13 osób zmarłych – to aktualne dane dla Dolnego Śląska. W Polsce liczba zakażonych wzrosła do 4413. W całym kraju zmarło 107 osób, a 162 pacjentów wyzdrowiało.

W poniedziałek 6 kwietnia przed godziną 18 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 212 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. 11 spośród nich to nowe przypadki na Dolnym Śląsku.

Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia i Jeleniej Góry oraz powiatów: ząbkowickiego, oleśnickiego i wołowskiego – wyjaśnia Dolnośląski Urząd Wojewódzki.

Resort zdrowia podał też informację o śmierci 9 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Dwie z nich to mieszkańcy Dolnego Śląska: 70-letni mężczyzna i 74-letnia kobieta hospitalizowani w Bolesławcu.

Z kolei w porannym raporcie, Ministerstwo Zdrowia podało, że w całej Polsce mamy 99 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 9 z nich odnotowano na Dolnym Śląsku.

Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia i Jeleniej Góry oraz powiatów: milickiego, trzebnickiego i jeleniogórskiego – wyjaśniał Dolnośląski Urząd Wojewódzki.

Niestety podano też informację o kolejnej ofierze śmiertelnej koronawirusa w naszym regionie. To 61-letni mężczyzna hospitalizowany we Wrocławiu. Łącznie w poniedziałek rano poinformowano o śmierci czterech kolejnych osób zakażonych koronawirusem w naszym kraju.

Obejrzyj także: Biały personel. Wzruszający film o wrocławskich medykach w czasie epidemii

Koronawirus w Polsce – liczba zakażonych, zmarłych i wyzdrowiałych

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce, zgodnie z danymi resortu zdrowia, to 4413, w tym 107 osób zmarłych.

Źródło: https://covid-polska.pl

Ministerstwo Zdrowia zaczęło także podawać statystyki dotyczące liczby osób, które wyzdrowiały. Wedle stanu na poniedziałek rano, to 162 osoby.

Koronawirus w Polsce – ile testów zrobiono?

W poniedziałek w południe resort zdrowia podał, że w ciągu minionej doby wykonano ponad 4,7 tys. testów.

Przeczytaj także: Koronawirus w Polsce. Adwokat radzi i odpowiada na pytania o nowe zakazy

Koronawirus na Dolnym Śląsku – aktualne dane

Łącznie na Dolnym Śląsku jest obecnie 488 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 13 osób zmarłych.

  • liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją – 4471
  • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 2088
  • liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19 – 270

Dolnośląski Urząd Wojewódzki przygotował mapę z podziałem osób zakażonych na poszczególne powiaty w naszym regionie (stan na 6 kwietnia, godzina 19.30).

Koronawirus na Dolnym Śląsku – ofiary śmiertelne

Pierwszą śmiertelną ofiarą koronawirusa w Polsce był mężczyzna, który przebywał we wrocławskim szpitalu. O jego śmierci poinformowano w piątek 13 marca.

O śmierci drugiego mężczyzny poinformowano we wtorek 17 marca.

– Zmarła druga osoba zakażona koronawirusem na Dolnym Śląsku. To 57-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Wałbrzychu. Był w stanie średnim i miał choroby współistniejące – informowało biuro prasowe Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Jak tłumaczyła Aleksandra Osman, rzecznik prasowy Wojewody Dolnośląskiego, zmarły mężczyzna trafił do szpitala 14 marca w stanie średnim, ale stabilnym.

– W nocy jego stan zaczął się znacznie pogarszać i niestety pacjent nad ranem zmarł – wyjaśniała Aleksandra Osman.

O dwóch kolejnych ofiar śmiertelnych koronawirusa na Dolnym Śląsku poinformowano w środę 25 marca. Pierwsza to 41-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu we Wrocławiu, a drugi to 71-latek, który zmarł w szpitalu w Bolesławcu.

Dodajmy, że jak informowaliśmy w czwartek 26 marca, 71-letni mężczyzna, który w środę rano zmarł w szpitalu przy ulicy Koszarowej, wbrew wcześniejszym informacjom, nie był zakażony koronawirusem.

Informację o kolejnych dwóch ofiarach podano w czwartek 2 kwietnia. W szpitalu w Bolesławcu zmarł 61-letni mężczyzna i 77- letnia kobieta, którzy mieli choroby współistniejące.

W niedzielę 5 kwietnia rano potwierdzono dwa kolejne zgony w naszym regionie spowodowane koronawirusem. To 77-letnia kobieta ze szpitala w Bolesławcu i 59-letni mężczyzna ze szpitala w Polanicy-Zdroju. Z kolei w niedzielę popołudniu poinformowano o dwóch kolejnych ofiarach śmiertelnych. To 71-letnia kobieta i 74-letni mężczyzna hospitalizowani we Wrocławiu.

W poniedziałek 6 kwietnia rano podano informację o kolejnej ofierze śmiertelnej koronawirusa w naszym regionie. To 61-letni mężczyzna hospitalizowany we Wrocławiu. Po południu poinformowano o dwóch kolejnych przypadkach śmiertelnych na Dolnym Śląsku. To 70-letni mężczyzna i 74-letnia kobieta hospitalizowani w Bolesławcu.

Koronawirus na Dolnym Śląsku – kalendarium

6 marca

Przypomnijmy, pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem we Wrocławiu został potwierdzony w piątek 6 marca. Pacjent zgłosił się do lokalnych służb sanitarno-epidemiologicznych, ponieważ miał objawy, a przebywał wcześniej w Wielkiej Brytanii, która jest zaliczana do krajów o wysokim ryzyku zakażenia. To 26-letni obywatel Polski, który do Wrocławia przyleciał w środę 4 marca na pokładzie samolotu linii Ryanair.

8 – 9 marca

W niedzielę 8 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnym przypadku zakażenia koronawirusem we Wrocławiu. Był to 73-letni mężczyzna. Trzeci przypadek koronawirusa we Wrocławiu potwierdzono w poniedziałek 9 marca. To 74-letnia kobieta.

Przeczytaj także: Wrocławski pakiet pomocowy dla przedsiębiorców

11 – 13 marca

O kolejnym przypadku koronawirusa w naszym regionie resort poinformował we wtorek 11 marca późnym popołudniem. Czwarta osoba, u której potwierdzono obecność wirusa to kobieta w sile wieku. Trzy kolejne przypadki koronawirusa na Dolnym Śląsku potwierdzono w czwartek 12 marca. W piątek 13 marca potwierdzono obecność koronawirusa u mężczyzny w średnim wieku.

Przeczytaj także: Stan epidemii w Polsce. Zajęć w szkołach nie będzie do Wielkanocy

14 – 15 marca

W sobotę 14 marca rano poinformowano o kolejnych trzech przypadkach (dwóch z Wrocławia i jednym z Bolesławca). W sobotę wieczorem koronawirusa wykryto u kolejnych dwóch mieszkańców naszego regionu.

W niedzielę 15 marca rano poinformowano o 14. przypadku zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku.

To młoda kobieta, z kontaktu osoby potwierdzonej wynikiem pozytywnym wcześniej. Oboje są hospitalizowani we Wrocławiu, a ich stan jest dobry – tłumaczyła Aleksandra Osman, rzecznik prasowy wojewody.

O kolejnym potwierdzonym przypadku poinformowano w niedzielę wieczorem.

Jest to starsza kobieta w dobrym stanie – wyjasniało biuro prasowe Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Przeczytaj także: Koronawirus we Wrocławiu. MPK jeździ rzadziej, strefa płatnego parkowania zostaje

16 – 17 marca

W poniedziałek 16 marca rano potwierdzono 9 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w naszym regionie. O kolejnych 3 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku poinformowano w poniedziałek wieczorem.

We wtorek 17 marca po południu poinformowano, że na Dolnym Śląsku jest 6 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. We wtorek wieczorem potwierdzono 5 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku.

Przeczytaj także: Koronawirus we Wrocławiu. Zmiany w pracy urzędów

18 – 19 marca

O dwóch nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku poinformowano w środę 18 marca wieczorem. W czwartek 19 marca około południa poinformowano o 13 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Z kolei w czwartek wieczorem poinformowano o kolejnym przypadku zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Pacjent hospitalizowany jest w Bolesławcu.

Z uwagi na powtórzone badanie, które okazało się ujemne, jeden pacjent z Wałbrzycha, o którym informowaliśmy dzisiaj w południe, zostaje wyłączony z dotychczasowych potwierdzonych wyników – wyjaśniało biuro prasowe Wojewody Dolnośląskiego.

Przeczytaj także: Wrocławskie firmy chcą pomóc we wczesnym wykrywaniu potencjalnie zakażonych koronawirusem

20 – 21 marca

W piątek 20 marca przed południem, podano informację o trzech kolejnych przypadkach koronawirusa w naszym regionie. W piątek po południu poinformowano o dwóch nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Obie osoby poddane zostały kwarantannie domowej.

W sobotę 21 marca około godziny 18 poinformowano o pięciu nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Wcześniej, około godziny 13 potwierdzono trzy nowe przypadki koronawirusa w naszym regionie.

Wszystkie nowo zdiagnozowane osoby poddane zostały kwarantannie domowej – wyjaśnia biuro prasowe Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Zobacz także: Wrocław w czasie pandemii koronawirusa. Niesamowity film z drona

22 marca

W niedzielę 22 marca około południa potwierdzono 3 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku – wszystkie te osoby zostały kwarantannie domowej. A w niedzielę przed godziną 18 poinformowano o 10 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku.

Cztery osoby są hospitalizowane we Wrocławiu. Pozostałe poddane zostały kwarantannie domowej. Informujemy również, że jedna z osób, które przebywały na kwarantannie domowej jest obecnie hospitalizowana – wyjaśniało biuro prasowe Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Przeczytaj także: Koronawirus w Polsce. Są nowe ograniczenia i zakazy [SZCZEGÓŁY]

23 marca

W poniedziałek 23 marca po godzinie 20 poinformowano o 4 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Wcześniej, po godzinie 16, podano informację o 2 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w naszym regonie. Jedna osoba hospitalizowana jest w szpitalu w Bolesławcu, druga poddana została kwarantannie domowej. A jeszcze wcześniej, około południa, poinformowano o 16 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku.

Przeczytaj także: Bezpłatna pomoc psychologiczna dla wrocławian

24 marca

We wtorek 24 marca łącznie potwierdzono 33 kolejne przypadki koronawirusa w naszym regionie. Po godzinie 21 biuro prasowe Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego podało, że mamy 17 nowych nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Wszystkie te osoby to personel i pacjenci Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu.

Wcześniej, po godzinie 17, podano informację o 8 nowych przypadkach koronawirusa w naszym regionie. A jeszcze wcześniej, po godzinie 14, również podano informację o 8 kolejnych przypadkach koronawirusa w naszym regionie. Trzy z tych osób są hospitalizowane w szpitalu we Wrocławiu, a pozostałe poddane zostały kwarantannie domowej.

Przeczytaj także: „To absolutnie nie są koronaferie [WYWIAD]

25 marca

W środę 25 marca o godzinie 18 Wojewoda Dolnośląski poinformował o 5 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Cztery osoby są hospitalizowane – trzy w szpitalu we Wrocławiu i jedna w Bolesławcu, a piąta osoba została poddana izolacji domowej.

Wcześniej, około godziny 13, biuro prasowe Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego poinformowało o 11 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku.

Przeczytaj także: Gorące krzesła i policyjne komunikaty w MPK

26 marca

W czwartek 26 marca o godzinie 14 Dolnośląski Urząd Wojewódzki poinformował o 7 nowych, potwierdzonych przypadkach koronawirusa na Dolnym Śląsku.

Trzy osoby hospitalizowane są w szpitalu we Wrocławiu. Pozostałe poddane zostały izolacji domowej – wyjaśniał DUW.

A przed godziną 18 podano informację o 8 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Jedna z tych osób jest hospitalizowana we Wrocławiu, pozostałe poddane zostały kwarantannie domowej.

Przeczytaj także: Szpital przy Koszarowej ma nowy aparat do wykrywania koronawirusa

27 marca

W piątek 27 marca o godzinie 20.30 Dolnośląski Urząd Wojewódzki poinformował o 4 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w naszym regionie.

Wcześniej, o godzinie 17.30, podano informację o 15 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku.

Wszystkie nowo zdiagnozowane osoby poddane zostały izolacji domowej. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z powiatów: górowskiego, lubańskiego, trzebnickiego oraz z Wrocławia – informował Dolnośląski Urząd Wojewódzki.

A jeszcze wcześniej, o godzinie 14, poinformowano o 9 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Siedem spośród tych osób jest hospitalizowanych (6 we Wrocławiu, 1 w Bolesławcu), a pozostałe dwie poddane zostały izolacji domowej.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce: jak będzie rozwijać się epidemia? [VIDEO]

28 marca

W sobotę 28 marca, po godzinie 14, DUW poinformował o 6 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w naszym regionie.

Trzy osoby są hospitalizowane: jedna w szpitalu we Wrocławiu, jedna w Bolesławcu i jedna w Wałbrzychu. Pozostałe osoby poddane zostały izolacji domowej. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha i Jeleniej Góry oraz z powiatów: jeleniogórskiego i zgorzeleckiego – wyjaśniali urzędnicy.

O 15 kolejnych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie dolnośląskim poinformowano w sobotę około godziny 20. Dwie z tych osób są hospitalizowane (jedna we Wrocławiu i jedna w Wałbrzychu), a pozostałe zostały poddane izolacji domowej.

– Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha i Jeleniej Góry oraz z powiatów: kłodzkiego, wrocławskiego, oleśnickiego oraz milickiego – wyliczał Dolnośląski Urząd Wojewódzki.

Przeczytaj także: Wrocławskie kluby sportowe grają dla szpitala przy Koszarowej

29 marca

W niedzielę 29 marca wieczorem poinformowano o 20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Cztery osoby są hospitalizowane – trzy w szpitalu we Wrocławiu i jedna w Wałbrzychu. Pozostałe osoby poddane zostały izolacji domowej.

Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia i Jeleniej Góry oraz z powiatów: strzelińskiego, wołowskiego, wrocławskiego, lubańskiego, świdnickiego, górowskiego i lubińskiego – wylicza Dolnośląski Urząd Wojewódzki.

Przeczytaj także: Koronawirus w Polsce. Rząd wprowadza ograniczenia w przemieszczaniu się

30 marca

W poniedziałek 30 marca rano podano informację o 9 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Jedna osoba jest hospitalizowana, pozostałe poddane zostały izolacji domowej.

Z kolei o godzinie 20 Wojewoda Dolnośląski poinformował, że na terenie województwa dolnośląskiego mamy 15 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Jedna z tych osób jest hospitalizowana w Wałbrzychu, pozostałe zostały poddane izolacji domowej.

Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia oraz z powiatów: wołowskiego, średzkiego, wrocławskiego, ząbkowickiego, lubińskiego oraz kłodzkiego – wyliczał Dolnośląski Urząd Wojewódzki.

Przypomnijmy również dobrą wiadomość z poniedziałku: wrocławski szpital przy ulicy Koszarowej opuściła wyleczona z koronawirusa 74-letnia pacjentka. Kobieta jest już zdrowa.

Przeczytaj także: Wojewódzki Inspektor Sanitarny: spodziewamy się nagłego wzrostu zachorowań

31 marca

We wtorek 31 marca w godzinach porannych, potwierdzono trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Jak informował rano DUW, wszystkie nowo zdiagnozowane osoby poddane zostały izolacji domowej i pochodzą z Wrocławia.

Po godzinie 14 Wojewoda Dolnośląski poinformował, że mamy 6 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku.

Wszystkie osoby poddane zostały izolacji domowej. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia oraz powiatów: wrocławskiego, lubińskiego oraz trzebnickiego – wyjaśnia Dolnośląski Urząd Wojewódzki.

Z kolei po godzinie 20 poinformowano o 7 nowych przypadkach koronawirusa na Dolnym Śląsku. Jedna z tych osób jest hospitalizowana w szpitalu we Wrocławiu, pozostałe poddane zostały izolacji domowej.

Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia oraz powiatów: wrocławskiego, świdnickiego i trzebnickiego – wylicza Dolnośląski Urząd Wojewódzki.

Zobacz także: W cieniu ciszy. Kolejny przejmujący film o Wrocławiu w czasie epidemii

1 kwietnia

W wieczornym komunikacie Dolnośląski Urząd Wojewódzki poinformował o 28 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku.

Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha i Jeleniej Góry oraz powiatów: jaworskiego, polkowickiego, górowskiego, kłodzkiego, lubińskiego, legnickiego, zgorzeleckiego, jeleniogórskiego i lubańskiego – wylicza DUW.

Z kolei po południu podano, że na Dolnym Śląsku jest 20 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.

Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia i Jeleniej Góry oraz powiatów: górowskiego, lubińskiego, dzierżoniowskiego, oleśnickiego, strzelińskiego i wrocławskiego – wyjaśniali przedstawiciele Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

A w środę rano Wojewoda Dolnośląski poinformował o czterech kolejnych, potwierdzonych przypadków koronawirusa na Dolnym Śląsku.

Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Jeleniej Góry oraz powiatów: kłodzkiego, jeleniogórskiego i głogowskiego – wyjaśniał DUW.

Z kolei w południe wojewoda poinformował, że wśród osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2, jest dwoje nastolatków hospitalizowanych w szpitalu przy ulicy Chałubińskiego we Wrocławiu, których kolejne wyniki testu laboratoryjnego okazały się negatywne.

To oznacza, że są zdrowe – podkreśla Jarosław Obremski.

Obejrzyj także: Koronawirus w Polsce: czego najbardziej brakuje w szpitalach? [VIDEO]

2 kwietnia

W czwartek 2 kwietnia po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że na Dolnym Śląsku jest 8 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W szpitalu w Bolesławcu zmarł 61-letni mężczyzna i 77- letnia kobieta, którzy mieli choroby współistniejące. Wcześniej, po godzinie 11, podano, że na Dolnym Śląsku są 4 nowe, potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem.

Mamy dzisiaj 12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia oraz powiatów: lubańskiego, trzebnickiego, górowskiego, kamiennogórskiego, oleśnickiego, wrocławskiego oraz kłodzkiego – wyjaśniał Dolnośląski Urząd Wojewódzki.

Przeczytaj także: Kwarantanna. Psycholog radzi, jak wytrzymać bez wychodzenia z domu

3 kwietnia

W piątek 3 kwietnia, o godzinie 10, Wojewoda Dolnośląski podał informację o 19 nowych przypadkach zakażenia na Dolnym Śląsku.

– Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia i Jeleniej Góry oraz powiatów: lubińskiego, wołowskiego, średzkiego, milickiego, wrocławskiego, lubańskiego oraz legnickiego – wyliczało biuro prasowe DUW.

Po godzinie 17 poinformowano o 27 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku.

Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia i Jeleniej Góry oraz powiatów: bolesławieckiego, oleśnickiego, wołowskiego, głogowskiego, ząbkowickiego, lwóweckiego, lubańskiego i oleśnickiego – wyjaśniał Dolnośląski Urząd Wojewódzki.

A przed godziną 23 Dolnośląski Urząd Wojewódzki poinformował o 16 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku.

Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia oraz powiatów: oleśnickiego, złotoryjskiego, górowskiego, jeleniogórskiego i kłodzkiego – wyliczał DUW.

Obejrzyj także: Jak prawidłowo zdejmować rękawiczki i maseczkę? [VIDEO]

4 kwietnia

W sobotę 4 kwietnia po godzinie 17 Dolnośląski Urząd Wojewódzki poinformował o 7 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku.

Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia oraz powiatów: dzierżoniowskiego i lwóweckiego – wyjaśnia DUW.

5 kwietnia

W niedzielę 5 kwietnia, o godzinie 10, Dolnośląski Urząd Wojewódzki poinformował, że mamy 20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku.

Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia i Jeleniej Góry oraz powiatów: średzkiego, złotoryjskiego, kamiennogórskiego, świdnickiego, oleśnickiego, głogowskiego, lubińskiego, trzebnickiego, wrocławskiego i ząbkowickiego – wyliczało biuro prasowe DUW.

Rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci kolejnych pięciu osób zakażonych koronawirusem w Polsce. Wśród nich były dwie osoby z Dolnego Śląska: 77-letnia kobieta ze szpitala w Bolesławcu i 59-letni mężczyzna ze szpitala w Polanicy-Zdroju.

O godzinie 17.30 Ministerstwo Zdrowia podało informację o 41 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku, a 268 w całym kraju.

Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia i Jeleniej Góry oraz powiatów: oleśnickiego, wołowskiego, bolesławieckiego, ząbkowickiego, jeleniogórskiego, wrocławskiego, oławskiego, lubańskiego, lubińskiego i zgorzeleckiego – wylicza Dolnośląski Urząd Wojewódzki.

Resort zdrowia poinformował także o śmierci kolejnych 10 osób zakażonych koronawirusem w Polsce. Wśród nich znalazła się 71-letnia kobieta i 74-letni mężczyzna hospitalizowani we Wrocławiu.

6 kwietnia

W poniedziałek 6 kwietnia w porannym raporcie, Ministerstwo Zdrowia podało, że w całej Polsce mamy 99 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 9 z nich odnotowano na Dolnym Śląsku.

Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia i Jeleniej Góry oraz powiatów: milickiego, trzebnickiego i jeleniogórskiego – wyjaśniał Dolnośląski Urząd Wojewódzki.

Niestety podano też informację o kolejnej ofierze śmiertelnej koronawirusa w naszym regionie. To 61-letni mężczyzna hospitalizowany we Wrocławiu. Łącznie w poniedziałek rano poinformowano o śmierci czterech kolejnych osób zakażonych koronawirusem w naszym kraju.

Z kolei przed godziną 18 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 212 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. 11 spośród nich to nowe przypadki na Dolnym Śląsku.

Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia i Jeleniej Góry oraz powiatów: ząbkowickiego, oleśnickiego i wołowskiego – wyjaśnia Dolnośląski Urząd Wojewódzki.

Resort zdrowia podał też informację o śmierci 9 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Dwie z nich to mieszkańcy Dolnego Śląska: 70-letni mężczyzna i 74-letnia kobieta hospitalizowani w Bolesławcu.