Koronawirus na Dolnym Śląsku: w środę 15 kwietnia łączna liczba zakażonych w naszym regionie wzrosła do 764. Wyzdrowiało 8 kolejnych osób.

KORONAWIRUS WE WROCŁAWIU I NA DOLNYM ŚLĄSKU – SPRAWDŹ SPECJALNĄ ZAKŁADKĘ

  • 15 kwietnia w Polsce odnotowano 380 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, 23 zgony i 50 wyzdrowień
  • Na Dolnym Śląsku przybyło 41 zakażonych, 8 pacjentów wyzdrowiało
  • Aktualne dane dla naszego kraju to 7582 zakażonych, 286 osób zmarłych i 668 wyzdrowiałych

Koronawirus na Dolnym Śląsku i w Polsce – podsumowanie dnia [15.04]

W środę 15 kwietnia o godzinie 17.30 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 174 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. 10 z nich to nowe przypadki na Dolnym Śląsku.

– Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Jeleniej Góry i Legnicy oraz powiatów: bolesławieckiego, lwóweckiego, wołowskiego, wrocławskiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego – tłumaczy Dolnośląski Urząd Wojewódzki.

Resort zdrowia podał także informację o śmierci 18 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Nie ma wśród nich osób z Dolnego Śląska.

W środę po południu Dolnośląski Urząd Wojewódzki poinformował również, że na terenie województwa dolnośląskiego wśród osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2, jest 8 kolejnych osób, których ponowne wyniki testu laboratoryjnego okazały się negatywne. Oznacza to, że pacjenci są zdrowi. Są to: 3 kobiety (1 młoda, 1 w średnim wieku, 1 w wieku z grupy ryzyka) oraz 5 mężczyzn (3 starsi, 1 w średnim wieku, 1 młody).

Z kolei w środę 15 kwietnia o godzinie 10, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 206 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. 31 z nich to osoby z województwa dolnośląskiego.

Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia i Jeleniej Góry oraz powiatów: bolesławieckiego, górowskiego, jeleniogórskiego, lubińskiego, oleśnickiego, średzkiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego i ząbkowickiego – wylicza Dolnośląski Urząd Wojewódzki.

Resort zdrowia poinformował także o śmierci 5 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Nie ma wśród nich osób z Dolnego Śląska.

Koronawirus na Dolnym Śląsku – aktualne dane

Łącznie na Dolnym Śląsku są obecnie 764 potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem, w tym 25 osób zmarłych. Pod względem liczby zakażeń Dolny Śląsk plasuje się obecnie na czwartym miejscu wśród wszystkich województw w kraju.

Źródło: https://covid-polska.pl

Dolnośląski Urząd Wojewódzki przygotował także mapę z podziałem osób zakażonych na poszczególne powiaty w naszym regionie (stan na 15 kwietnia, godzina 19.50).

Koronawirus w Polsce – liczba zakażonych, zmarłych i wyzdrowiałych

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce, zgodnie z danymi resortu zdrowia, to 7582. 

Źródło: https://covid-polska.pl

Łączna liczba zmarłych z powodu koronawirusa to 286 osób. Ministerstwo Zdrowia podaje także statystyki dotyczące liczby osób, które wyzdrowiały. Aktualnie to 668 osób.

Źródło: https://covid-polska.pl

Koronawirus w Polsce – ile testów zrobiono?

W środę po południu resort zdrowia podał, że w ciągu minionej doby wykonano ponad 8,1 tys. testów.

Koronawirus na Dolnym Śląsku – ofiary śmiertelne

Pierwszą śmiertelną ofiarą koronawirusa w Polsce był mężczyzna, który przebywał we wrocławskim szpitalu. O jego śmierci poinformowano w piątek 13 marca.

O śmierci drugiego mężczyzny poinformowano we wtorek 17 marca.

– To 57-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Wałbrzychu. Był w stanie średnim i miał choroby współistniejące – informowało biuro prasowe Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

O dwóch kolejnych ofiar śmiertelnych koronawirusa na Dolnym Śląsku poinformowano w środę 25 marca. Pierwsza to 41-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu we Wrocławiu, a drugi to 71-latek, który zmarł w szpitalu w Bolesławcu.

Dodajmy, że jak informowaliśmy w czwartek 26 marca, 71-letni mężczyzna, który w środę 25 marca zmarł w szpitalu przy ulicy Koszarowej, wbrew wcześniejszym informacjom, nie był zakażony koronawirusem.

Informację o kolejnych dwóch ofiarach podano w czwartek 2 kwietnia. W szpitalu w Bolesławcu zmarli 61-letni mężczyzna i 77- letnia kobieta, którzy mieli choroby współistniejące.

W niedzielę 5 kwietnia rano potwierdzono dwa kolejne zgony w naszym regionie spowodowane koronawirusem. To 77-letnia kobieta ze szpitala w Bolesławcu i 59-letni mężczyzna ze szpitala w Polanicy-Zdroju. Z kolei w niedzielę popołudniu poinformowano o dwóch kolejnych ofiarach śmiertelnych. To 71-letnia kobieta i 74-letni mężczyzna hospitalizowani we Wrocławiu.

W poniedziałek 6 kwietnia rano podano informację o kolejnej ofierze śmiertelnej koronawirusa w naszym regionie. To 61-letni mężczyzna hospitalizowany we Wrocławiu. Po południu poinformowano o dwóch kolejnych przypadkach śmiertelnych na Dolnym Śląsku. To 70-letni mężczyzna i 74-letnia kobieta hospitalizowani w Bolesławcu.

We wtorek 7 kwietnia poinformowano o 14. ofierze śmiertelnej koronawirusa na Dolnym Śląsku. To46-letni mężczyzna ze szpitala w Legnicy.

W środę 8 kwietnia podano informację o śmierci 15. osoby zakażonej koronawirusem na Dolnym Śląsku. To 72-letni mężczyzna ze szpitala w Bolesławcu, który miał choroby współistniejące.

W czwartek 9 kwietnia poinformowano o śmierci trzech kolejnych osób z Dolnego Śląska: 78-letniej kobiety, 72-letniego mężczyzny i 58-letniego mężczyzny. Wszystkie 3 osoby zmarły w Bolesławcu.

W piątek 10 kwietnia podano informację, że zmarły 2 kolejne osoby z Dolnego Śląska: 71-letnia kobieta ze szpitala w Bolesławcu i 75-letni mężczyzna ze szpitala we Wrocławiu.

W sobotę 11 kwietnia poinformowano o śmierci dwóch 2 kolejnych osób z Dolnego Śląska. To 79-letni mężczyzna, który zmarł w Jeleniej Górze i 71-letni mężczyzna, który zmarł w Bolesławcu.

W niedzielę 12 kwietnia podano informację o śmierci 1 osoby z Dolnego Śląska. To 72-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Bolesławcu.

W poniedziałek 13 kwietnia poinformowano o śmierci 97-letniej kobiety ze szpitala w Jeleniej Górze. To 24. ofiara koronawirusa na Dolnym Śląsku.

We wtorek 14 kwietnia podano informację o śmierci 60-letniego mężczyzny ze szpitala w Bolesławcu.