Koronawirus na Dolnym Śląsku: w poniedziałek 20 kwietnia łączna liczba zakażonych wzrosła do 1077 osób. Z powodu COVID-19 w naszym regionie zmarły do tej pory 33 osoby.

KORONAWIRUS WE WROCŁAWIU I NA DOLNYM ŚLĄSKU – SPRAWDŹ SPECJALNĄ ZAKŁADKĘ

  • 20 kwietnia w Polsce odnotowano 306 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, 20 zgonów i 93 wyzdrowienia
  • Na Dolnym Śląsku przybyło 33 zakażonych, 30 pacjentów wyzdrowiało, a 3 osoby zmarły
  • Aktualne dane dla naszego kraju to 9593 zakażonych, 380 osób zmarłych i 1133 wyzdrowiałych

Koronawirus na Dolnym Śląsku i w Polsce – podsumowanie dnia [20.04]

W poniedziałek 20 kwietnia po godzinie 17.30 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 140 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. 12 z nich to nowe przypadki na Dolnym Śląsku.

Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Jeleniej Góry i Wałbrzycha oraz powiatów: jeleniogórskiego, kłodzkiego, oławskiego i strzelińskiego – wylicza Dolnośląski Urząd Wojewódzki.

Resort zdrowia podał także informację o śmierci 18 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. 3 spośród nich to osoby z Dolnego Śląska: 54-letnia kobieta oraz 61-letni i 72-letni mężczyźni. Wszyscy zmarli w Nowogrodźcu.

Z kolei w poniedziałek o godzinie 10 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 166 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. 21 z nich to osoby z województwa dolnośląskiego.

Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Jeleniej Góry i Wałbrzycha oraz powiatów: bolesławieckiego, kłodzkiego, legnickiego, oleśnickiego, wołowskiego i złotoryjskiego – wyjaśniało biuro prasowe Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Resort zdrowia poinformował także o śmierci kolejnych 2 osób zakażonych koronawirusem. Nie było wśród nich osób z Dolnego Śląska.

W ciągu dnia wojewoda dolnośląski poinformował także o wyzdrowieniu łącznie 30 osób w naszym regionie, zakażonych koronawirusem. Najpierw podano informację o 16 wyleczonych pacjentach.

A kilka godzin później o kolejnych 14 ozdrowieńcach.

Koronawirus na Dolnym Śląsku – aktualne dane

Łącznie na Dolnym Śląsku jest obecnie 1077 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 33 osoby zmarłe. 

Dolnośląski Urząd Wojewódzki przygotował także mapę z podziałem osób zakażonych na poszczególne powiaty w naszym regionie (stan na 20 kwietnia, godzina 18.30).

Koronawirus w Polsce – liczba zakażonych, zmarłych i wyzdrowiałych

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce, zgodnie z danymi resortu zdrowia, to 9593. Łączna liczba zmarłych z powodu koronawirusa to 380 osób. Ministerstwo Zdrowia podaje także statystyki dotyczące liczby osób, które wyzdrowiały. Aktualnie to 1133 osoby.

https://covid-polska.pl

Koronawirus w Polsce – ile testów zrobiono?

W poniedziałek po południu resort zdrowia podał, że w ciągu minionej doby wykonano ponad 9,9 tys. testów.

Koronawirus na Dolnym Śląsku – ofiary śmiertelne

Pierwszą śmiertelną ofiarą koronawirusa w Polsce był mężczyzna, który przebywał we wrocławskim szpitalu. O jego śmierci poinformowano w piątek 13 marca.

O śmierci drugiego mężczyzny poinformowano we wtorek 17 marca.

– To 57-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Wałbrzychu. Był w stanie średnim i miał choroby współistniejące – informowało biuro prasowe Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

O dwóch kolejnych ofiar śmiertelnych koronawirusa na Dolnym Śląsku poinformowano w środę 25 marca. Pierwsza to 41-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu we Wrocławiu, a drugi to 71-latek, który zmarł w szpitalu w Bolesławcu.

Dodajmy, że jak informowaliśmy w czwartek 26 marca, 71-letni mężczyzna, który w środę 25 marca zmarł w szpitalu przy ulicy Koszarowej, wbrew wcześniejszym informacjom, nie był zakażony koronawirusem.

Informację o kolejnych dwóch ofiarach podano w czwartek 2 kwietnia. W szpitalu w Bolesławcu zmarli 61-letni mężczyzna i 77- letnia kobieta, którzy mieli choroby współistniejące.

W niedzielę 5 kwietnia rano potwierdzono dwa kolejne zgony w naszym regionie spowodowane koronawirusem. To 77-letnia kobieta ze szpitala w Bolesławcu i 59-letni mężczyzna ze szpitala w Polanicy-Zdroju. Z kolei w niedzielę popołudniu poinformowano o dwóch kolejnych ofiarach śmiertelnych. To 71-letnia kobieta i 74-letni mężczyzna hospitalizowani we Wrocławiu.

W poniedziałek 6 kwietnia rano podano informację o kolejnej ofierze śmiertelnej koronawirusa w naszym regionie. To 61-letni mężczyzna hospitalizowany we Wrocławiu. Po południu poinformowano o dwóch kolejnych przypadkach śmiertelnych na Dolnym Śląsku. To 70-letni mężczyzna i 74-letnia kobieta hospitalizowani w Bolesławcu.

We wtorek 7 kwietnia poinformowano o 14. ofierze śmiertelnej koronawirusa na Dolnym Śląsku. To46-letni mężczyzna ze szpitala w Legnicy.

W środę 8 kwietnia podano informację o śmierci 15. osoby zakażonej koronawirusem na Dolnym Śląsku. To 72-letni mężczyzna ze szpitala w Bolesławcu, który miał choroby współistniejące.

W czwartek 9 kwietnia poinformowano o śmierci trzech kolejnych osób z Dolnego Śląska: 78-letniej kobiety, 72-letniego mężczyzny i 58-letniego mężczyzny. Wszystkie 3 osoby zmarły w Bolesławcu.

W piątek 10 kwietnia podano informację, że zmarły 2 kolejne osoby z Dolnego Śląska: 71-letnia kobieta ze szpitala w Bolesławcu i 75-letni mężczyzna ze szpitala we Wrocławiu.

W sobotę 11 kwietnia poinformowano o śmierci dwóch 2 kolejnych osób z Dolnego Śląska. To 79-letni mężczyzna, który zmarł w Jeleniej Górze i 71-letni mężczyzna, który zmarł w Bolesławcu.

W niedzielę 12 kwietnia podano informację o śmierci 1 osoby z Dolnego Śląska. To 72-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Bolesławcu.

W poniedziałek 13 kwietnia poinformowano o śmierci 97-letniej kobiety ze szpitala w Jeleniej Górze. To 24. ofiara koronawirusa na Dolnym Śląsku.

We wtorek 14 kwietnia podano informację o śmierci 60-letniego mężczyzny ze szpitala w Bolesławcu.

W czwartek 16 kwietnia poinformowano o śmierci 3 pacjentów z Dolnego Śląska: 71-letniej kobiety z Wrocławia oraz 88-letniej i 79-letniej kobiety z Oleśnicy.

W piątek 17 kwietnia potwierdzono śmierć dwóch kolejnych osób z Dolnego Śląska. To 68-letni mężczyzna, który zmarł w Legnicy i 88-letnia kobieta, która zmarła w Bolesławcu.

W poniedziałek 20 kwietnia podano informację o śmierci 3 kolejnych osób z Dolnego Śląska. To 54-letnia kobieta oraz 61-letni i 72-letni mężczyźni. Wszyscy zmarli w Nowogrodźcu.