We wtorek 5 stycznia na Dolnym Śląsku odnotowano 481 nowych zakażeń koronawirusem. W naszym regionie w ciągu minionej doby zmarło 25 zakażonych osób.
KORONAWIRUS WE WROCŁAWIU I NA DOLNYM ŚLĄSKU – SPRAWDŹ SPECJALNĄ ZAKŁADKĘ
- 5 stycznia w Polsce odnotowano 7624 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, 341 zgonów i 9338 wyzdrowień
- Na Dolnym Śląsku stwierdzono 481 nowych zakażeń, 25 zakażonych osób zmarło
- Aktualne dane dla naszego województwa to 89 999 potwierdzonych przypadków i 2020 zmarłych
Koronawirus we Wrocławiu, na Dolnym Śląsku i w Polsce – raport dnia [5.01]
We wtorek 5 stycznia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 7 624 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Resort podał także informacje o śmierci 341 osób zakażonych koronawirusem oraz 9 338 pacjentach, którzy wyzdrowieli.
Wśród nowych przypadków zachorowań na COVID-19 było 481 osób z województwa dolnośląskiego. W naszym regionie zanotowano także 25 przypadków śmiertelnych wśród zakażonych: w wyniku COVID-19 zmarło 13 osób, w wyniku chorób współistniejących – 12 pacjentów.
SPRAWDŹ NOWE ZAKAŻENIA I ZGONY W PODZIALE NA POWIATY
NIE PRZEGAP NOWYCH TEKSTÓW NA WROCLIFE.PL – OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS
Koronawirus na Dolnym Śląsku – liczba zakażonych, zmarłych i wyleczonych
Łącznie na Dolnym Śląsku potwierdzono do tej pory 89 999 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 2020 osób zmarłych. Od 24 listopada Dolnośląski Urząd Wojewódzki nie podaje już danych o liczbie osób, które wyzdrowiały w naszym regionie.
Koronawirus w Polsce – liczba zakażonych, zmarłych, wyleczonych i zaszczepionych
W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce, zgodnie z danymi resortu zdrowia, to 1 330 543. Łączna liczba zmarłych z powodu koronawirusa to 29 502 osoby. Ministerstwo Zdrowia podaje także statystyki dotyczące wyleczonych – aktualnie to 1 078 892 osoby. W naszym kraju na COVID-19 chorych jest wciąż 222 154 pacjentów.
Zgodnie z ostatnimi informacjami resortu zdrowia, w Polsce zaszczepionych zostało już ponad 92 tys. osób.
Koronawirus w Polsce – liczba testów
Resort zdrowia podał, że w ciągu minionej doby wykonano ponad 48,4 tys. testów.
Najnowsze komentarze