MPK kończy regulację torowiska na ulicy Olszewskiego. Od poniedziałku na swoje stałe trasy wrócą linie tramwajowe kursujące na Biskupin.

Przypomnijmy, jak tłumaczył przewoźnik, dwutygodniowe wyłączenie torowiska przy ul. Olszewskiego było efektem wcześniej zapowiadanych prac, które zaplanowane zostały pół roku temu. W tym czasie do dyspozycji mieszkańców oddana została komunikacja zastępcza. Teraz MPK informuje o zakończeniu prac.

Przez ostatnie dwa tygodnie pracowaliśmy na wyremontowanym odcinku torów w ciągu ul. Olszewskiego. To prace, które zapowiadaliśmy jeszcze przed wiosennym oddaniem tej trasy do ruchu po kompleksowym remoncie. Były niezbędne, by osiągnąć kompromis pomiędzy potrzebą wykonania tej inwestycji, a ochroną przyrody na Wielkiej Wyspie. Polegały na uzupełnieniu tłucznia oraz podbiciu, stabilizacji i regulacji torowiska – tłumaczą przedstawiciele przewoźnika.

Ten proces się zakończył i od poniedziałku 22 listopada wprowadzane zostaną zmiany na liniach 1, 2, 4 i 10, które powrócą na swoją trasę do Biskupina. Z kolei kursy okresowej linii autobusowej 701 zostaną zlikwidowane.