W zabytkowym klasztorze przy alei Kasprowicza, w którym przez lata mieścił się szpital dziecięcy, teraz ma powstać hotel. Z kolei w głębi parku, w miejscu wcześniejszych budynków gospodarczych, przewidziano kameralne budynki mieszkalne.

Przypomnijmy, w 2016 roku warszawska firma Arche kupiła od urzędu marszałkowskiego – za prawie 13 mln złotych – dawny szpital przy alei Kasprowicza, w którym do 2012 roku działało Dolnośląskie Centrum Pediatryczne im. Korczaka.

– Jest tam przestrzeń, jest klimat. Chcemy stworzyć coś wyjątkowego. Wybraliśmy miejsce z dala od centrum, tuż przy parku, by ludzie chcieli tam zostać na dłużej i mogli odpocząć w przyjemnym otoczeniu – mówił nam w 2017 roku Władysław Grochowski, prezes Arche.

Jak zapowiada inwestor, zabytkowy klasztor (taką funkcję pierwotnie pełnił obiekt na Karłowicach) zostanie zaadaptowany na hotel, a całe przedsięwzięcie obejmie rewitalizację pięknego, zabytkowego założenia klasztorno-parkowego.

Inwestycja tworzy wyjątkowe i unikalne miejsce w skali Wrocławia z wewnętrznym parkiem o powierzchni 4,5 ha. Główny budynek przyjmie funkcję hotelową. Znajdzie się w nim około 85 pokoi (1-4 osobowe), w tym pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych, a także ogólnodostępna restauracja, SPA i sale klubowe z przyległym patio – czytamy na stronie Arche.

Na parterze zlokalizowana zostanie kawiarnia z wyjściem na taras i widokiem na zabytkowy park.

Założenie parkowe zostanie odświeżone i wzbogacone o małą architekturę oraz otwarte dla mieszkańców Wrocławia. W głębi parku, w miejscu wcześniejszych budynków gospodarczych, przewidziano kameralne budynki mieszkalne – dodają przedstawiciele inwestora.

mat. Arche

Tak będą wyglądać mieszkania

Na facebookowej stronie Klasztor Arche Hotel Wrocław pojawiły się wizualizacje budynków mieszkalnych, które mają powstać w zabytkowym parku przy alei Kasprowicza.

Mała skala obiektów jest przyjazna i nie dominuje nad otaczającą przyrodą. Kształt i forma budynków nawiązuje do istniejącej zabytkowej architektury i spójnie wpisuje się w charakter miejsca. Zastosowane materiały korespondują z budynkami Marianum i Joseph House – czytamy na fanpage’u.