Przedsiębiorczość kojarzymy głównie z prowadzeniem własnej firmy. Warto jednak spojrzeć na nią nieco szerzej! To też pełna energii postawa, podejmowanie własnych inicjatyw, aktywność w różnych obszarach życia. Możemy się o tym przekonać w ramach cyklu bezpłatnych spotkań online pod hasłem „Przedsiębiorczość projektuje przyszłość”, które organizuje Wrocławski Park Technologiczny.

Spotkania wystartowały w sierpniu. Rozpoczęły się od rozmowy na temat tego, co łączy wodę, ekologię i przedsiębiorczość. Dowiedzieliśmy się w jej trakcie, dlaczego picie wrocławskiej kranówki to przykład przedsiębiorczości w codziennym wydaniu. Drugie spotkanie z cyklu dotyczyło tego, że przedsiębiorczość nie ma barier. Jeśli nie mogliście wziąć w nich udziału, nic straconego – nagrania z rozmów z dotychczasowymi gośćmi, reprezentującymi MPWiK Wrocław, MOPS we Wrocławiu i Integracyjny Inkubator Przedsiębiorczości znajdziecie na www.przyszlosctrzebazaprojektowac.pl i fanpage WPT na Facebooku.

Kolejne spotkania przed nami! Każde z nich będzie prezentować inną formę przedsiębiorczości – od tej społecznej, przez tą wyrażaną w sposobie codziennego funkcjonowania w miejskiej przestrzeni, po tą związaną z wdrażaniem w życie różnych pomysłów na biznes. Wśród gości specjalnych zobaczymy przedstawicieli WKS Śląsk Wrocław, opowiadających o tym, co łączy sport i przedsiębiorczość, MPK Wrocław, którzy opowiedzą o tym, że wspólna komunikacja, to przedsiębiorcza komunikacja, ale też Wrocławskiego Centrum Seniora, mówiących o tym, dlaczego na przedsiębiorczość nigdy nie jest za późno oraz Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego przybliżających społeczny aspekt przedsiębiorczości.

Harmonogram spotkań wygląda następująco:

 • Co łączy sport i przedsiębiorczość? 
  Data: 21.09.2021 r. 
  Partner: WKS Śląsk Wrocław
 • Społecznie, to też przedsiębiorczo!
  Data: 05.10.2021 r. 
  Partner: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego
 • Na przedsiębiorczość nigdy nie jest za późno!
  Data: 26.10.2021 r. 
  Partner: Wrocławskie Centrum Seniora
 • Wspólna komunikacja to przedsiębiorcza komunikacja?
  Data: 09.11.2021 r. 
  Partner: MPK Wrocław

Spotkania można oglądać na żywo na fanpage WPT i miasta Wrocław na Facebooku, ale też poza nim, po zarejestrowaniu się bezpłatnie na www.technologpark.pl.

Cykl spotkań zakończy panel dyskusyjny, który odbędzie się w listopadzie, w trakcie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Obraz StockSnap z Pixabay