Firma Echo Investment szykuje cztery nowe inwestycje biurowe we Wrocławiu. Pierwsza z nich to projekt przy ulicy Swobodnej – w miejscu, gdzie obecnie znajduje się stacja benzynowa i wielopoziomowy parking. A pozostałe trzy to kolejne etapy kompleksu West 4 Business Hub przy ulicy Na Ostatnim Groszu.

Echo Investment to deweloper, który we Wrocławiu inwestuje od kilkunastu lat. Wybudował już u nas m.in. biurowce Aquarius Business House, Nobilis, Sagittarius Business House, West Gate czy West Link. W ostatnich tygodniach zakończyła się także budowa pierwszego etapu kompleksu West 4 Business Hub przy ulicy Na Ostatnim Groszu, a obecnie firma realizuje w stolicy Dolnego Śląska projekt MidPoint71, który rośnie na jednej z działek, gdzie pierwotnie miało powstać Centrum Południowe.

MidPoint71, który powstaje przy ul. Powstańców Śląskich będzie miał 37 tys. mkw. powierzchni biurowej. Jego budowa wystartowała pod koniec 2019 roku, a pierwsi najemcy wprowadzą się do budynku w czwartym kwartale 2021 r. Jednym z nich będzie firma Pyszne.pl, która przeniesie do MidPoint71 swoją wrocławską siedzibę i zajmie 3,5 tys. mkw. W parterach biurowca znajdą się punkty usługowe, restauracja oraz wygodne przestrzenie wspólne. Za projekt architektoniczny tego czternastokondygnacyjnego budynku odpowiada pracownia Medusa Group – informuje Echo Investment.

Kolejne biurowce w przygotowaniu

MidPoint71 to jednak nie jedyne przedsięwzięcie planowane przez tego inwestora w tej okolicy. Na początku lutego 2019 roku spółka Orbis sprzedała za 44 mln złotych działkę o powierzchni nieco powyżej 7,9 tys. metrów kwadratowych przy ulicy Swobodnej 60 we Wrocławiu. To teren, na którym obecnie stoi stacja paliw BP i piętrowy parking. Nieruchomość kupiło Echo Investment.

Z raportu finansowego tej spółki za III kwartał 2020 roku wynika, że obecnie w przygotowaniu są cztery projekty biurowe we Wrocławiu. Pierwszy z nich to właśnie projekt przy ulicy Swobodnej o powierzchni najmu 46 tys. metrów kwadratowych, którego budowa ma pochłonąć niespełna 383 mln złotych. Rozpoczęcie budowy planowane jest na drugi kwartał 2022 roku, a zakończenie – na trzeci kwartał 2024 roku.

Pozostałe trzy wrocławskie projekty biurowe to kolejne etapy kompleksu West 4 Business Hub przy ulicy Na Ostatnim Groszu. Łącznie w trzech obiektach ma powstać 67,7 tys. metrów kwadratowych powierzchni najmu, a zakończenie budowy ostatniego z nich planowane jest trzeci kwartał 2025 roku.

fot. Echo Investment

Foto główne: Corvus monedula, fotopolska.eu, CC-BY-SA-3.0