Wielkimi krokami zbliża się otwarcie filii Coventry University we Wrocławiu. Uczelnia we wrześniu będzie gotowa na przyjęcie pierwszych studentów, o ile nie będą już obowiązywać restrykcje związane z epidemią koronawirusa.

O tym, że Uniwersytet Coventry planuje otworzyć swoją nową filię we Wrocławiu, informowaliśmy w 2018 roku. Teraz mamy już konkretne informacje na ten temat. We wrześniu filia Uniwersytetu Coventry będzie gotowa na przyjęcie pierwszych studentów, z zastrzeżeniem zniesienia przez polski rząd restrykcji związanych z COVID-19.

Uczelnia rozpoczęła już proces rekrutacji na studia licencjackie na wydziałach: Technologii cyfrowej, Zarządzania & Przywództwa w biznesie, Zarządzania w lotnictwie, a także Cyberbezpieczeństwa. Filia oferuje kilka naborów w ciągu roku akademickiego, a rok akademicki podzielony jest na kursy oferowane w blokach przeznaczonych zarówno dla studentów studiów dziennych, jak i zaocznych. Można je rozpocząć w różnych terminach: we wrześniu, listopadzie, styczniu, lutym, kwietniu i w czerwcu. 

Otwarcie wrocławskiej filii Uniwersytet Coventry przebiega zgodnie z planem i odbędzie we wrześniu tego roku. Cieszę się, że nasi wykonawcy kontynuują prace zachowując przy tym zasady bezpieczeństwa, aby przygotować kampus na przyjęcie pierwszych studentów. Oferujemy szereg ciekawych kierunków studiów, na których nauczanie jest prowadzone w elastyczny i przyjazny sposób z uwzględnieniem potrzeb studentów. Naszym celem jest oferowanie studentom nauczania z myślą o ich przyszłej karierze zawodowej, tj. przekazywanie tradycyjnie akademickiej wiedzy przy jednoczesnym wspieraniu rozwoju kariery zawodowej – mówi John Dishman, Prorektor Uniwersytetu Coventry oraz Dyrektor Generalny Grupy Uniwersytetu Coventry.

Wrocławski kampus zajmuje dwa piętra w kompleksie Centrum Południe realizowanym przez Skanska. Wykonawcy realizujący prace na rzecz uniwersytetu dokładają starań, aby wyposażyć budynek kampusu, a personel zatrudniony na miejscu przestrzega wszystkich wymaganych środków bezpieczeństwa. Testy odbioru oraz oddanie budynku zaplanowano na lato. 

Kontynuujemy prace aranżacyjne na potrzeby Uniwersytetu Coventry, aby zgodnie z harmonogramem otworzyć wspaniałą przestrzeń dla studentów we Wrocławiu. Jest to nasz pierwszy projekt polegający na adaptacji powierzchni biurowej do celów akademickich, który prowadzimy również w wyjątkowych okolicznościach wywołanych pandemią COVID-19. Jesteśmy przekonani, że w wyniku tego projektu powstanie wyjątkowe połączenie przyjaznych i nowoczesnych przestrzeni dostosowanych do nowych sposobów pracy i nauki po COVID-19 – zaznacza Anna Życińska-Wójcik, dyrektor projektu w firmie Skanska, odpowiedzialna za projekt kompleksu biurowego Centrum Południe.

W pierwszym roku działalności kampus we Wrocławiu przyjmie około 160 studentów, a ambitne plany uczelni na przyszłość mówią o zwiększeniu liczby studentów oraz rozszerzeniu oferty kierunków. Uniwersytet Coventry znajduje się w gronie 100 najlepszych uniwersytetów w Europie (Top 100 Universities in Europe) pod względem jakości i warunków nauczania, a także w pierwszej europejskiej trójce w kategorii relacji ze studentami.