Jak napisać projekt, gdzie znaleźć dofinansowanie, jak wziąć w nim udział. Odpowiedź na te i inne pytania – jeszcze łatwiej – znajdą nie tylko mieszkańcy Wrocławia. Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy rusza z mobilnym punktem informacyjnym Akademii Inspiracji w regionie.

– Wzmacniamy działanie DWUP i jego filii w regionie. Oprócz stałego punktu informacyjnego we Wrocławiu (al. Armii Krajowej 54, pok. 100), będziemy wspierać zainteresowanych naszymi projektami i informować o funduszach unijnych również w Jeleniej Górze, Legnicy i Wałbrzychu. To kolejny element rozwijania Akademii Inspiracji DWUP, w ramach której od lat organizujemy wyjazdowe spotkania w całym regionie – mówi Ewa Grzebieniak, dyrektor DWUP.

Do wzięcia jest 534 mln złotych

A jest o co powalczyć, ponieważ w 2018 roku na rynek pracy przeznaczone zostaną 534 mln zł. Większość środków to fundusze unijne w dyspozycji DWUP. Wszystkim zainteresowanym chcemy pomóc w sięgnięciu po wsparcie. A to ma pomóc rozwiązywać konkretne problemy Dolnoślązaków – dodaje Ewa Grzebieniak.

W ramach Mobilnego punktu informacyjnego Akademii Inspiracji DWUP wszyscy zainteresowani będą mogli pozyskać informacje związane z aplikowaniem o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego i Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, którymi dysponuje DWUP. Udzielane będą również informacje dotyczące możliwości uczestnictwa w projektach unijnych. A także szczegóły związane z warunkami, kryteriami i procedurami obowiązującymi przy przyznaniu dotacji.

– Chcemy, by w jednym miejscu zarówno beneficjenci, jak i osoby uczestniczące w projektach uzyskały pełną informację – kończy dyrektor Grzebieniak.

Pierwsze spotkania w ramach konsultacji

  • DWUP Jelenia Góra (ul. Wojska Polskiego 18, pok. 8), 5 lutego w godz. 8.00-15.00
  • DWUP Wałbrzych (ul. Ogrodowa 5b, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, pok. 4), 9 lutego w godz. 8.00-15.00
  • DWUP Legnica (plac Słowiański 1, pok. 522), 15 lutego w godz. 8.00-15.00
  • DWUP Wrocław (al. Armii Krajowej 54, pok. 100), poniedziałek-piątek w godz. 7.30-15.30
  • Dodatkowe informacje tel. 71 39 74 111, e-mail: promocja@dwup.pl