Wrocławska firma Develia kupiła za 19,5 mln zł netto nieruchomość przy ulicy Komandorskiej. Deweloper planuje postawić tam budynek zamieszkania zbiorowego z 200 lokalami. Na start inwestycji przyjdzie nam jednak trochę poczekać.

W raporcie bieżącym z 11 sierpnia 2021 roku spółka Develia, wcześniej znana jako LC Corp, poinformowała, że nabyła prawo użytkowania wieczystego nieruchomości przy ul. Komandorskiej we Wrocławiu, wraz z prawem własności stojącego na niej budynku.

Cena sprzedaży nieruchomości o łącznej powierzchni 0,2349 hektara została ustalona na 19,5 mln złotych netto, czyli prawie 24 mln zł brutto. Deweloper chce tam zbudować obiekt zamieszkania zbiorowego, o funkcji usługowej, z 200 lokalami.

Planowany termin rozpoczęcia realizacji tej inwestycji to druga połowa 2023 roku – czytamy w raporcie giełdowym.

Jak potwierdzili nam przedstawiciele Develii, chodzi o teren przy ulicy Komandorskiej 7-11, na którym obecnie znajduje się warsztat samochodowy. Dodajmy, że działka przylega do galerii handlowej Arkady Wrocławskie, też należącej do tego samego dewelopera.

Przypomnijmy, że Develia szykuje się także do innej inwestycji we Wrocławiu. W miejscu wyburzonego kilka lat temu, niedokończonego parkingu przy ulicy Kolejowej powstaną mieszkania na wynajem.

Zdjęcie główne: kodens79, fotopolska.eu, CC BY-SA 4.0