Marvipol Development wygrał – z ceną ponad 31 mln zł – przetarg na zakup działki na osiedlu Nowe Żerniki. – Spółka planuje wybudować na niej spektakularny budynek obejmujących 250 mieszkań, który będzie wizytówką tego wyjątkowego konceptu urbanistycznego – zapowiadają przedstawiciele dewelopera.

Jak informowaliśmy w ostatnich dniach, Marvipol Development wygrał przetarg na zakup działki o powierzchni około 5,4 tys. metrów kwadratowych przy alei Architektów we Wrocławiu, za którą zapłaci ponad 31 mln złotych. Jak zapowiadają przedstawiciele dewelopera, w planowanym w tym miejscu budynku mieszkalnym znajdzie się w sumie 250 lokali o zróżnicowanych rozkładach i metrażach oraz powierzchnie komercyjno-usługowe. 

Działka znajduje się tuż przy wjeździe na Nowe Żerniki z ulicy Kosmonautów. Z tego też względu budynek, który zostanie tam zrealizowany, będzie wizytówką osiedla.

W przetargu na jej kupno wystartowało w sumie siedem firm. Poza ceną komisja przetargowa zwracała uwagę także na design i projekt architektoniczny. Tym bardziej cieszymy się, że udało się nam zwyciężyć w tym konkursie i postaramy się nie zawieść zaufania, jakie okazało nam miasto – mówi Michał Krej, Dyrektor ds. Ekspansji Oddziału Wrocław.

Przypomnijmy, że w przyszłości miasto planuje budowę kładki pieszej nad ulicą Kosmonautów, połączonej z głównym ciągiem spacerowym osiedla, tzw. Pasażem Radinga. Z tego też względu projekt planowany przez Marvipol uwzględnia przejście bramowe przez budynek, z którego mieszkańcy płynnie będą mogli się przedostać na teren osiedla.