Rusza budowa centrum handlowego Swoja Olimpia na wrocławskich Swojczycach. Znajdą się w nim lokale handlowe, usługowe, powierzchnie biurowe i przede wszystkim operator spożywczy – Lidl. Otwarcie obiektu planowane jest na drugi kwartał 2021 roku.

Jak zapowiadają przedstawiciele inwestora – firmy Womak – Swoja Olimpia, położona tuż przy dużym osiedlu Olimpia Port, będzie alternatywą dla wielkopowierzchniowych galerii handlowych, oddalonych o kilometry od tej części miasta. Z jej oferty będą mogli skorzystać mieszkańcy nie tylko, ale też podwrocławskich miejscowości.

Na dwóch działkach powstanie dwukondygnacyjne centrum handlowe o łącznej powierzchni handlowej 10 000 metrów kwadratowych, z 220 miejscami parkingowymi oraz 30 lokalami handlowo–usługowymi. Z początkiem roku generalne wykonawstwo zostało powierzone firmie Daldehog Poland. Za projekt inwestycji odpowiada PAG Pracownia Architektury Głowacki.

Inwestycja ma być przyjazna dla środowiska. Jak zaznacza inwestor, duże przeszklenia zapewnią dostęp do dziennego światła słonecznego. Projekt przewiduje także stację ładowania pojazdów elektrycznych oraz inteligentny system zarządzania budynkiem.

Nasze inwestycje zmierzają w kierunku tzw. inteligentnych budynków. Sterowanie centralami wentylacyjnymi, oświetleniem, dostępem i dozorem, czy odczyt liczników odbywa się za pośrednictwem inteligentnych systemów zarządzania budynkiem. Pozwala to na optymalizację kosztów i reakcję w czasie rzeczywistym na informacje np. o zbyt dużym zużyciu wody – tłumaczy Dawid Prokop, dyrektor inwestycji Womak.

W pierwszym etapie, którego otwarcie planowane jest na drugi kwartał 2021 roku powstanie dyskont spożywczy Lidl wraz z lokalami uzupełniającymi jego ofertę, m.in. piekarnią i sklepem mięsnym, a także powierzchniami medycznymi i biurowymi. W kolejnym etapie, którego budowa jeszcze się nie rozpoczęła, planowane są powierzchnie handlowo–usługowe z rozbudowaną strefą gastronomiczną oraz autorskim rozwiązaniem sportowo–rekreacyjnym.