Smith&Nephew, światowy producent z branży medycznej, oficjalnie otworzył Globalne Centrum Usług Wspólnych we Wrocławiu. Już teraz pracuje w nim 200 osób, ale na tym nie koniec, bo firma cały czas szuka kolejnych pracowników.

Smith&Nephew to globalne przedsiębiorstwo z branży medycznej, które wspiera pracowników służby zdrowia w ponad 100 krajach. Zajmuje się m.in. rekonstrukcją ortopedyczną, zaawansowanym leczeniem ran, medycyną sportową czy leczeniem urazów kończyn. Na całym świecie zatrudnia około 15 tys. pracowników.

Firma właśnie pojawiła się we Wrocławiu, gdzie otworzyła swoje czwarte na świecie Globalne Centrum Usług Wspólnych. Centra GBS (Global Business Services) zarządzają wszystkimi usługami Smith&Nephew na całym świecie, wspierając grupę w zakresie finansów, księgowości, branży IT oraz HR. Pozostałe centra zlokalizowane są w kostarykańskim San Jose, indyjskim Pune i malezyjskim Kuala Lumpur.

Wrocławskie centrum mieści się w Nobilis Business House przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie. Jego pracownicy obsługują wszystkie oddziały Smith&Nephew, a ich głównym celem jest zwiększenie efektywności podejmowanych przez nie działań, poprzez centralizację usług oraz udoskonalenie i automatyzację procesów.

– To pierwsze centrum GBS w Europie. Jesteśmy jednocześnie przekonani, że będzie ono odgrywało istotną rolę jako Centre of Excellence w obrębie Smith&Nephew. Jestem pewien, że nie tylko przyczyni się ono do dalszego podnoszenia naszych standardów, ale też stanie się najlepsze w swojej kategorii – dokładnie tak samo, jak nasza sieć GBS w pozostałych lokalizacjach – podkreśla Phil Priest, SVP GBS w Smith&Nephew.

Smith&Nephew zatrudni kilkaset osób

We wrocławskim centrum pracuje już 200 osób. To jednak nie koniec, bo firma cały czas poszukuje pracowników wyspecjalizowanych w systemach finansowych, księgowości, udoskonalaniu procesów, IT oraz HR.

– Mieszkańcy Wrocławia są dobrze wykształceni i wysoce zmotywowani, co czyni ich idealnymi do pracy w naszym energicznym środowisku. Poszukujemy utalentowanych ludzi i oferujemy interesujące perspektywy kariery zawodowej w atrakcyjnym środowisku pracy. Kluczowa jest dobra znajomość kilku języków, podobnie jak umiejętność efektywnej komunikacji i współpracy z naszymi klientami – tłumaczy Justyna Piwowarczyk, dyrektor Centrum Usług Wspólnych we Wrocławiu.