Ruszyła rejestracja na tegoroczną, VII edycję konferencji programistycznej code::dive organizowaną przez wrocławski oddział Nokii. Wydarzenie, które odbędzie się już 18 listopada 2020 roku, jest w pełni darmowe, a ze względu na pandemię koronawirusa, zostało w całości przeniesione do sieci.

code::dive to coroczne wydarzenie, na którym informatycy i pasjonaci programowania dzielą się nowymi pomysłami, omawiają aktualne trendy i wymieniają doświadczeniami. Konferencja ma na celu wspieranie programistów poprzez poszerzanie ich horyzontów, zachęcanie do dzielenia się wiedzą i udostępnianie platformy do nawiązywania kontaktów. Organizatorzy śledzą gorące tematy i odpowiadają na aktualne wyzwania świata IT.

mat. organizatora

Wiedza programistyczna i międzynarodowy networking

Ponieważ prelegenci code::dive sami są aktywnymi programistami, prezentują praktyczne podejście i opowiadają o rzeczywistych doświadczeniach oraz studiach przypadków z życia wziętych. Zakres konferencji jest dynamiczny. Stałym punktem jest tematyka języka programowania C++, jednak nie zabraknie też i innych zagadnień.

Od zawsze code::dive jest kojarzony głownie z C++ – mówi Marcin Wolniak, organizator.  – W tym roku jest go nieco mniej niż w poprzednich edycjach, pojawiły się za to tematy związane z uczeniem maszynowym, Pythonem czy sztuczną inteligencją. Co ciekawe, wystąpienia zostaną nagrane i będą dostępne też po konferencji, więc można, a nawet trzeba zobaczyć je wszystkie. Każde z nich to spora porcja wiedzy programistycznej, która z pewnością przyda się przy realizacji kolejnych projektów.

code::dive to również, a może przede wszystkim, doskonała okazja do nawiązania kontaktów z praktykami z całej Polski oraz z zagranicy. Uczestnicy będą mieli niepowtarzalną możliwość porozmawiania z programistami światowej sławy, których dotychczas mogli znać jedynie z publikacji czy filmów szkoleniowych. Na przestrzeni sześciu lat, wokół konferencji powstała społeczność wymieniająca się wiedzą i poglądami.

Wiemy o różnych grupach, często międzynarodowych, które powstały właśnie w trakcie poprzednich code::dive i do tej pory są platformami wymiany informacji – zauważa Marcin Wolniak. – Oczywiście, najlepszy networking odbywa się zawsze na żywo.

mat. organizatora

Konferencja tylko online, ale wciąż z możliwością zadawania pytań

W tym roku, ze względu na sytuację pandemii COVID-19, całe wydarzenie przeniesione zostało do sieci.

Trzeba jasno powiedzieć, że niestety koronawirus pokrzyżował nam plany – przyznaje Marcin Wolniak. – Do tej pory w konferencjach code::dive brało udział 1500 osób będących fizycznie na miejscu i drugie tyle w sieci. Stacjonarne imprezy mają to do siebie, że łatwiej jest nawiązać kontakt z drugą osobą. Zawsze po konferencji zapraszaliśmy uczestników do pubu, gdzie na spokojnie można było wymienić się doświadczeniem, porozmawiać o aktualnie panujących trendach, face to face zagadnąć prelegenta, którego się przed chwilą słuchało. Obecnie kontakty zostały ograniczone do komunikacji w sieci. Jednak i w tym ciężkim czasie również będzie możliwość zadawania pytań naszym wykładowcom – zapewnia Wolniak.

Agenda, formularz rejestracyjny oraz wszystkie wykłady z poprzednich edycji, czyli w sumie ponad 3000 godzin nagrań, znajdują się na stronie: https://codedive.pl/