Trwa budowa pierwszego etapu kompleksu Quorum przy ulicy Sikorskiego. Tuż nad Odrą docelowo staną cztery budynki – trzy o funkcji biurowej i wieża mieszkaniowa. Jeden z obiektów wysokością będzie ustępował tylko Sky Tower.

Przypomnijmy, w listopadzie ubiegłego roku donosilismy o starcie budowy Quorum, a na początku grudnia przedstawiciele inwestora poinformowali, że rozpoczęto realizację pierwszego obiektu biurowego oraz wieży mieszkaniowej.

Cavatina przystąpiła do prac terenowych przy realizacji budynku D będącego pierwszym etapem kompleksu Quorum. Rozpoczęto roboty związane z przygotowaniem terenu oraz zabezpieczeniem wykopu. Z początkiem stycznia zaplanowane jest rozpoczęcie renowacji istniejącego budynku oraz prac żelbetowych przy rozbudowie – wyliczał inwestor.

Przedstawiciele dewelopera tłumaczyli, że budynek D kompleksu Quorum to projekt łączący nowoczesną architekturę z odnową istniejącego już obiektu wykonanego w zabytkowej cegle.

Obiekt zaoferuje swoim przyszłym najemcom ponad 16 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A, rozmieszczonej na 6 kondygnacjach. Na terenie budynku znajdą się liczne udogodnienia, takie jak parking na ponad 280 samochodów oraz wewnętrzne, zielone patio, które pozwoli na relaks w czasie dnia pracy – zapowiadali.

Równolegle rozpoczęła się także realizacja 23-kondygnacyjnej wieży, w której zaprojektowano 330 apartamentów na wynajem.

Na terenie inwestycji znajdą się mieszkania 2-pokojowe, jak również kawalerki i lokale 3-pokojowe, z których rozpościerać będzie się widok na spektakularną panoramę miasta. Wszystkie lokale będą dostępne za pośrednictwem platformy mieszkaniowej Resi Capital – informuje deweloper.

Zakończenie prac przy pierwszym budynku biurowym zaplanowane jest na połowę 2022 roku, zaś przy wieży mieszkaniowej w pierwszym kwartale 2023 roku.

100 tys. metrów kwadratowych wielofunkcyjnej powierzchni

Quorum zaoferuje łącznie 100 tys. mkw. wielofunkcyjnej powierzchni do pracy, życia i rekreacji. Będzie to kompleks czterech budynków, o funkcji biurowej i mieszkaniowej. W parterze obiektów od strony wschodniej, północnej i zachodniej znajdą się lokale usługowe.

Na podium całego kompleksu oraz na poziomie czwartej kondygnacji zaprojektowano dostępne dla wszystkich pracowników i mieszkańców tarasy i zielone przestrzenie. Ponadto od południowej strony budynku D, po przeciwnej stronie ulicy, powstaną ogólnodostępne tereny zielone oraz deptak. W całym kompleksie przewidziano ok. 1,5 tys. miejsc postojowych – zapowiada inwestor.

mat. Cavatina

Z drugiego najwyższego budynku we Wrocławiu (o wysokości 140 metrów) będzie można podziwiać panoramę miasta. Na najwyższej, 35. kondygnacji zaplanowano taras widokowy.

Szczególną uwagę zwrócono również na użytkowników jednośladów. Quorum zaoferuje liczne udogodnienia dla osób, które poruszają się motocyklami, rowerami czy elektrycznymi hulajnogami. Każdy z nich będzie mógł bezpiecznie zaparkować swój pojazd, naładować go lub w razie potrzeby skorzystać ze stacji naprawczej lub myjni – tłumaczą przedstawiciele dewelopera.